גדולי ישראל חותמים על מגילת היסוד לשכונת 'אחוזת נתיב' בהר יונה

לקראת טקס הנחת אבן הפינה לשכונת 'אחוזת נתיב' בהר יונה, חתמו גדולי ישראל שליט"א על מגילת היסוד

נשלמות ההכנות לקראת מעמד הנחת אבן הפינה לשכונת 'אחוזת נתיב' בהר יונה, בהשתתפות מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, שיתקיים אי"ה ביום שלישי פרשת בחוקותי, כ"ג באייר תשע"ב לפ"ק. לקראת המעמד מגיעים ראשי 'נתיב פיתוח' לבתיהם של גדולי ישראל להצגת מגילת היסוד של השכונה התורנית 'אחוזת נתיב'.

השבוע כבר חתמו על מגילת היסוד מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א, מרן הגר"ח קנייסקי שליט"א, וכן מרן הגאון רבי יעקב אדלשטיין שליט"א ומרן הגאון רבי עזריאל אויערבך שליט"א, מרבני ועדת הפיקוח של הפרויקט.

מרן ראש הישיבה התעניין בפרטי התקדמות הפרויקט המיועד לפתור את מצוקת הדיור בקרב ציבור בני התורה, ואיחל מברכותיו לקראת מעמד הנחת אבן הפינה, שיתקיים כאמור ברוב עם ובראשות גדולי ישראל שליט"א. בימים אלו ממשיכים מייסדי השכונה לפקוד את בתי גדולי ישראל שליט"א לחתימה על מגילת היסוד של 'אחוזת נתיב' בהר יונה.

מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א חותם על מגילת היסוד

מרן ראש הישיבה חותם על מגילת היסוד 1

בשלב זה אישרו את השתתפותם במעמד הנחת אבן הפינה חברי ועדת הרבנים המפקחים על הפרויקט, בראשם הגאון רבי יעקב אדלשטיין שליט"א, הגאון רבי עזריאל אוירבך שליט"א, הגאון רבי מנחם מנדל שפרן שליט"א והגאון רבי יהושע ארנברג שליט"א, וכן כ"ק האדמו"ר מלעלוב שליט"א.

עוד ישתתפו במעמד, שר השיכון אריאל אטיאס, שר האוצר יובל שטייניץ, ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו, ראש עיריית בני ברק יעקב אשר, מנכ"ל חברת 'נתיב פיתוח' שמחה גרידינגר, הבונה את פרויקט הדגל 'אחוזת נתיב' בהר יונה, חברי הוועדה למצוקת הדיור שע"י גדולי ישראל, חברי כנסת, אישי ציבור ונציגי הרשויות המקומיות.

מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א חותם על מגילת היסוד

הגרח קנייבסקי חותם על מגילת היסוד

מהוועדה המכינה, הפועלת בהכוונת גדולי ישראל שליט"א ובתיאום עם ראש עיריית נצרת עילית ובכירי משרד השיכון, נמסר כי ההכנות למעמד ההיסטורי נכנסו לישורת האחרונה, כאשר מתחם האירוע, בכניסה לשכונת הר יונה ג', בימים אילו נערכות ההכנות לקליטת הקהל שצפוי להגיע למקום.

במסגרת זו הובטחה השתתפותם של מספר קהילות אברכים בני תורה שעתידים לקבוע את ביתם בשכונה החדשה 'אחוזת נתיב', שזכתה לברכתם ועידודם של מרן הגרי"ש אלישיב שליט"א, מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א, ומרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א.

ביום האירוע עצמו יעמדו לשירות הציבור הסעות ללא תשלום מהריכוזים החרדיים בירושלים ובני ברק, בהרשמה מראש, כאשר כבר בשלב זה נרשמו אברכים רבים להסעות המאורגנות לאירוע. מחברת 'נתיב פיתוח' נמסר כי הוחלט להעניק למשתתפים באירוע שירשמו לרכישת דירה ב'אחוזת נתיב' בהר יונה, הטבה חד פעמית לדירתם החדשה, כאשר פרטי ההטבה הייחודית יחשפו במהלך המעמד בפני קהל המשתתפים.

במסגרת ההתעניינות הגוברת בשכונת 'אחוזת נתיב' בהר יונה, הגיעו במהלך תקופת בין הזמנים של חודש ניסן מאות משפחות לסיורי התרשמות מאורגנים ועצמאיים במתחם השכונה. חברת 'נתיב פיתוח' אף ארגנה לטובת המתעניינים הסעות ללא תשלום, כאשר במקום נכחו מנכ"ל החברה שמחה גרידינגר, יחד עם הצוות המקצועי שאחראי על הקמת השכונה, בהם מהנדסים ואדריכלים, שענו על שאלות של משתתפי הסיור.

רבים מהמשפחות הביעו את התרשמותם מהדרך הקצרה והנוחה שמובילה לשכונת הר יונה ג', שעה ורבע של נסיעה נעימה מבני ברק, וכן מהעובדה שהמקום עצמו צמוד לשכונות בנויות ופעילות שקיימות מזה עשרות שנים בהר יונה א' וב'. הנוכחים נהנו ממזג אוויר גלילי ונעים המאפיין את האזור ברוב ימות השנה, והשקיפו על הנופים המרהיבים המתפרשים על מורדות ההרים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *