מחבל חדר לבית בגבעת החרסינה בקריית ארבע, דקר נערה ופצע אותה אנוש • לאחר שעה קלה מתה מפצעיה. הי"ד • גבר נוסף נפצע קשה בעת ניסיון ההשתלטות על המחבל

הטרור מכה שוב. נערה בת 13 נפצעה אנוש, ובן 31 נפצע באורח קשה הבוקר בשכונת גבעת החרסינה, לאחר שמחבל חדר לבית הנערה ודקר אותה במיטתה. היא פונתה לבית החולים שם נאלצו לקבוע את מותה.

עם קבלת הדיווח על הפיגוע, הוקפצה למקום כיתת כוננות, ואחד מחבריה הוא הפצוע קשה – שנבדק חשד כי הוא נורה מירי הכוחות במהלך ההשתלטות על המחבל שחוסל.

המחבל הוא נער בן 17 מהכפר באני נעים הסמוך לחברון. הוא חדר מעל גדר הביטחון של היישוב, והגיע לבית ליד הישיבה התיכונית במקום.

חובש בכיר במד"א אלעד פס סיפר: "העלנו את הנערה לניידת טיפול נמרץ כשהמטרה שלנו היא להעביר אותה לחדר הניתוח כמה שיותר מהר, היא סבלה מפצעי דקירה מרובים והייתה מחוסרת הכרה, לאורך כל הדרך ביצענו בה פעולות מצילות חיים שכללו עיסויים, הנשמה, מתן תרופות ועצירת דימומים".

פאראמדיקית מד"א דבורה אביעד, שהגיעה ראשונה למקום, סיפרה – "סמוך לכניסה לבית ראיתי נערה כבת 13 וגבר כבן 30 שוכבים כשהם עם פציעות חודרת בגופם. הנערה הייתה מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה, היא סבלה ממספר פציעות חודרות בפלג גופה העליון, הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני מציל חיים בשטח שכלל עיסויים, הנשמה ועצירת דימומים".

"העלנו אותה במהירות לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותה לבי"ח תוך כדי פעולות החייאה כשמצבה קשה מאוד. את הפצוע השני העלנו לניידת טיפול נמרץ ותוך כדי טיפול מציל חיים פינינו אותו לבי"ח כשהוא בהכרה מלאה כשלאורך כל הדרך הוא תקשר איתנו".

מתנדב זק"א בקרית ארבע דוד אדרעי מספר: הוקפצנו הבוקר לפיגוע טרור ששוב היכה בקרית ארבע, 2 הנפגעים פונו לבית החולים במצב קשה. תוך כדי טיפול בזירה קיבלנו הודעה על שהפצועה הי"ד נפטרה בבית החולים. לצערנו הגדול אנחנו מוצאים את עצמנו שוב ושוב מטפלים בנפגעים מתוכנו, פנים מוכרות והלב נקרע. אנחנו עושים את עבודת הקודש מתוך קושי עצום.

הציבור נקרא להתפלל ולהעתיר לרפואתם של הפצועים הלל יפה בת רינה ויהושע בן אסתר, בתוך שאר חולי ישראל.