ראשי איחוד הצלה ערכו סיור ציון הרשב"י יחד עם השר לביטחון פנים אהרונוביץ' וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן - וגם: כללי המדורות לל"ג בעומר

ראשי איחוד הצלה, זאב קשש ואלי פולק, ערכו סיור משותף עם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן, בציון הרשב"י במירון. בסיור השתתפו גם סגן שר החינוך מנחם מוזס וראשי ובכירי המשטרה, שם עקבו מקרוב אחר ההכנות ומערך האבטחה לקראת עליית הרבבות לציון בל"ג בעומר, כאשר על פי הערכות המשטרה כחצי מיליון איש צפויים לפקוד את הציון במהלך היום.

קרא עוד:

[postim]

החל מבוקר יום רביעי הקרוב ועד חצות הלילה במוצאי ל"ג בעומר, יפעלו עשרות צוותים של 'איחוד הצלה' במתחמים השונים במירון, כדי שיוכלו לסייע מיידית במקרה חירום או כל אירוע בו יידרש סיוע רפואי ובמקום אף תוצב עמדת עזרה ראשונה המופעלת, כמידי שנה, בשיתוף קופת חולים 'מאוחדת'.

לאור אסונות העבר ותאונות קשות שהתרחשו בשנים עברו בכבישים, בהם נהרגו ונפצעו ל"ע מתפללים ששבו לבתיהם ממירון, קוראים באגף ההסברה של 'איחוד הצלה' לנקוט במשנה זהירות, כדי לשמור על בטיחותם של ההמונים שיסעו וישובו בשלום.

"מידי שנה, לצערנו, אנו עדים לתאונות דרכים קשות הנגרמות כתוצאה מעייפות הנהגים השבים לביתם ממירון", אומר אלי פולק, סמנכ"ל 'איחוד הצלה'. "די בשנייה אחת של עצימת עיניים חלילה בעת הנהיגה, על מנת לגרום לתאונה קטלנית שסופה מי יישורנו". לכן מדגישים ב'איחוד הצלה' כי על הנהגים לצאת לדרך רק לאחר מנוחה, ובמקרה של עייפות יש לעצור בצד הדרך להתרעננות. "אסור ליטול סיכונים מיותרים", מדגישים בארגון.

עוד מוסיף פולק כי חובת הזהירות מתעצמת שבעתיים בשעות הלילה, משום שתנאי הראות חלשים יותר ודורשים מאמץ רב יותר מהנהג. "אם הנהג קצת עייף, הרבה יותר קשה לו להתאמץ ונהיגה כזו מסוכנת לכל נוסעי הרכב ולנהגים האחרים בכביש", הוא אומר.

במקביל קוראים ב'איחוד הצלה' לציבור לנקוט במשנה זהירות בעת הדלקת מדורות ל"ג בעומר, שכן ילדים רבים, ל"ע, נפגעים מידי שנה מכוויות ושאיפת עשן כתוצאה מפגיעות אש ומדורות.

"בכל שנה מוזעקים מאות המתנדבים של 'איחוד הצלה' לעשרות קריאות חירום, והקפדה על הכללים יכולה למנוע אסונות", אומר יו"ר 'איחוד הצלה', זאב קשש. "מעבר לחובה שלנו – כגוף הרואה את החשיבות לשלום הציבור – להזהיר את הציבור, על הציבור לנקוט משנה זהירות בבחינת 'ונשמרת מאוד לנפשותיכם'. אנו בטוחים כי הטמעה של כללי הבטיחות הנאותים תסייע בעז"ה במניעת חלק מהאסונות".

כללי הבטיחות במדורות ל"ג בעומר

* בעת ההכנות למדורה, אין לאסוף קרשים עם מסמרים, זיזים, או חפצים חדים העלולים לגרום לחתכים ולפציעות.

* במהלך האיסוף אין להיכנס למקומות בהן הצמחייה עזובה מחשש לנחשים.

* אין להיכנס לאתרי בניה מחשש לנפילות, חבורות וחתכים.

* את המדורה יש להצית בשטח נקי מקוצים ועשבים, על מנת למנוע התפשטות של האש אם תצא מכלל שליטה. כן יש לתחום את אזור המדורה באבנים, על מנת למנוע התלקחות וכדי למנוע מילדים להתקרב לאש.

* אין להעמיד את הקרשים לגובה רב מידי, שכן הם עלולים ליפול בעת התלקחותם ולגרום לפגיעות.

* הוספת עצים וקרשים לליבוי המדורה תיעשה בזהירות מרבית.

* יש להרחיק כל חומר דליק מהמדורה ואסור להחזיק בקרבת האש מיכלי דלק או מיכלי גז.

* אין להבעיר מדורה מתחת לקווי חשמל וטלפון, או מתקני דלק.

* אין להתיז דלק או חומר הדלקה נוזלי על האש הבוערת, וכן אין לזרוק למדורה מיכל תרסיס, חזיזים, או קליעי נשק העלולים להתפוצץ ולפגוע בעומדים סביב.

* מומלץ לנעול נעליים גבוהות להגנה על הגוף מפני גיצים וגחלים ומעקיצת זוחלים או חרקים ארסיים.

* יש להחזיק בקרבת המדורה שני דליי מים מלאים למקרה של התפשטות שריפה.

* הדלקת המדורה תעשה באמצעות לפיד מתאים, על ידי אדם מבוגר בלבד.

* אין להשליך כל סוג של מיכל היכול לגרום לפיצוץ ונזק.

* יש להרחיק את הילדים ממקור האש על מנת למנוע כוויה. אין להשאיר את הילדים ללא השגחה אפילו לרגע בודד. רגע זה הרבה זמן.

* אין לישון בתוך שקי שינה סגורים סמוך למדורה, מחשש למלכודת אש.

* במקרה של חימום ירקות במדורה, לפני הגשתם לאכילה יש לוודא שאינם חמים מידי שכן טמפרטורת מזון גבוהה עלולה לגרום לכוויות קשות בפה.

* בסיום ההדלקה אין להשאיר את חומרי ההדלקה בשטח ולהרחיקם מהישג ידם של הילדים.

* יש לוודא כיבוי מוחלט של המדורה, באמצעות שפיכת חול או מים על האש הבוערת. מידי שנה נאלצים שירותי הכבאות לכבות מאות שריפות למחרת ל"ג בעומר עקב אי כיבוי האש כראוי.

במקרה פגיעה ח"ו

* במקרה פגיעה ח"ו, יש להזעיק עזרה רפואית במוקד 1221. במקרים שהאש יוצאת מכלל שליטה יש לפנות אל מכבי האש במספר 102.

* בכל מקרה של כוויה יש להרחיק את הילד והמטפלים בו ממקור האש.

* במידה והאש אוחזת בבגד יש להישכב על הקרקע ולהתגלגל מספר פעמים, על מנת לחנוק את האש.

* יש להסיר בעדינות את בגדי הילד בשטחי הכוויות. במידה והבגד אינו יורד בקלות, ניתן להשתמש בעדינות במספריים או להשאירם במקומם. בכל מקרה אין להסירם בכוח.

* רקמות פגועות נוטות להתנפח ולכן יש להסיר מהאזור הפגוע או בסמוך לו כל חפץ העלול

להפריע לרקמות הפגועות, כגון שעון, נעליים, טבעות וצמידים העלולים לשבש את זרימת הדם התקינה.

* יש לשטוף את שטח הכווייה במים קרים במשך מספר דקות.

* יש לכסות את אזור הכוויות בתחבושת סטרילית לא מהודקת מידי, או לעטוף את הילד בסדין נקי ויבש.

* אין למרוח משחה, שמן או כל חומר אחר על העור, למעט תכשירים המיועדים לטיפול בכוויות שכן העור החשוף מייצר שלפחויות המגנות עליו מפני זיהום.

* יש לתת לנפגע מים בלגימות קטנות, כדי למלא את המחסור בנוזלים בגוף בעקבות הכוויה.

* בכל מקרה, במקביל לפעילות תחת הנחיות אלו, יש להזעיק עזרה רפואית. במידה ויש בסביבה חדר מיון או מרפאה, יש להביא את הילד לטיפול מקצועי במהירות האפשרית.

* כללי הבטיחות מתוך 'בטרם'

צילום: חדשות 24 / דוברות איחוד הצלה

מירון איחוד הצלה אהרונוביץ (צילום דוברות איחוד הצלה) (1) מירון איחוד הצלה אהרונוביץ (צילום דוברות איחוד הצלה) (2) מירון איחוד הצלה אהרונוביץ (צילום דוברות איחוד הצלה) (3) מירון לג בעומר ליצמן מוזס איחוד הצלה (צילום חדשות 24) (1) מירון לג בעומר ליצמן מוזס איחוד הצלה (צילום חדשות 24) (2) מירון לג בעומר ליצמן מוזס איחוד הצלה (צילום חדשות 24) (3) מירון לג בעומר ליצמן מוזס איחוד הצלה (צילום חדשות 24) (4) מירון לג בעומר ליצמן מוזס איחוד הצלה (צילום חדשות 24) (5) מירון לג בעומר ליצמן מוזס איחוד הצלה (צילום חדשות 24) (6) מירון לג בעומר ליצמן מוזס איחוד הצלה (צילום חדשות 24) (7) מירון לג בעומר ליצמן מוזס איחוד הצלה (צילום חדשות 24) (8) מירון לג בעומר ליצמן מוזס איחוד הצלה (צילום חדשות 24) (9) מירון לג בעומר ליצמן מוזס איחוד הצלה (צילום חדשות 24) (10) מירון לג בעומר ליצמן מוזס איחוד הצלה (צילום חדשות 24) (11)

מירון לג בעומר ליצמן אהרונוביץ (1) מירון לג בעומר ליצמן אהרונוביץ (2) מירון לג בעומר ליצמן אהרונוביץ (3) מירון לג בעומר ליצמן אהרונוביץ (4) מירון לג בעומר ליצמן אהרונוביץ (5)