חופים באזור חיפה נסגרו בשל דליפת נפט • תיעוד

ספינה שעסקה בפינוי צינורות נפט באזור פגעה באחד מהם והובילה לדליפה של הנוזל המסוכן • הזיהום הגיע גם לחופי קריית ים שנסגרו • "המצילים בחוף אמרו שמדובר בחומר מסוכן שאסור לנשום אותו"

נפט דלף בצהריים מצינור שהפוצץ במפרץ חיפה במהלך עבודות לפינוי צינורות ישנים. משרד הבריאות מזהיר מפני רחצה בחופי קריית ים וקריית חיים עד לניקוי הזיהום.

מנהל היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית, רני עמיר, העריך שפעולות הניקוי יימשכו עד יומיים. לדבריו, "מדובר באזור חופי הקריות וייתכן שיגיע גם לעכו. לא מדובר באסון. מדובר באירוע זיהום ים בקנה מידה קטן. הדבר קרה סמוך ל-8:00 בבוקר במסגרת חפירה של צינור מספר 3. אוניה חופרת פגעה בצינור ישן ומפורר ומלא בנפט ישן. חברת תשן הייתה ערוכה למקרה כזה ופרסה במיידית חוסם. מדובר על מעין חלון צף על פני המים. רוב הדלק נחסם אבל חלקו ברח לכיוון חופי הקריות. כרגע יש נפט במקטעים פזורים שימשיך להגיע לחופים ואולי לעכו. נפט זה חומר מסוכן ולא כדאי לגעת בו. לא כל החופים הם חופים מוכרזים. צריך לקרוא לציבור לא להגיע לחופים".

צילומים: המשרד להגנת הסביבה

WhatsApp-Image-20160705 (7)

WhatsApp-Image-20160705 (8)

ואילו מחברת תש"ן נמסר בתגובה: "במסגרת שיתוף הפעולה ובהנחיית המשרד להגנת הסביבה, מפנה חברת תשן קווי דלק ישנים מהים. במהלך העבודות נפגע גמיש הצינור ונפט פרץ לים. בשל הסבירות הגבוהה לדליפה במהלך העבודה, נערכה מראש חברת תש"ן עם צוותי חירום שמטפלים בבעיה. בוצעה אטימה פיזית של הצינור כך שהדליפה פסקה ורוב הנפט נאסף. תש"ן פועלת בתיאום ובשיתוף פעולה מלא עם המשרד להגנת הסביבה לטיפול בבעיה והעבודות יימשכו עד לפינוי הכתם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *