איסמעיל הנייה התייחס לאפשרות לבצע עסקת חילופי אסירים שנייה, בעקבות מחאת משפחות גולדין ושאול והשיח על תיווך הטורקים בעניין, והבהיר כי לא חלה כל התפתחות בנושא

סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, הצהיר כי אין חדש בנוגע למשא ומתן מול ישראל, בנושא עסקת חילופי אסירים שנייה, זאת לאור השיח על תיווך טורקי בנושא זה ומחאת משפחות הנעדרים הישראלים.

במהלך נאום שנשא במרכז רצועת עזה, לציון חגיגות עיד אל-פיטר, התייחס הנייה למשא ומתן עם ישראל, ואמר כי "מדובר במערכה שבה אנחנו מדיינים על זכויותינו. אין לנו כל סיבה למהר".

בנוסף, הוא הבהיר כי "לא יהיה משא ומתן עם ישראל בנושא עסקת חילופי אסירים לפני שחרור כל האסירים, שהשתחררו בעסקת שליט מבתי הכלא בישראל. מדובר בעמדה ברורה ויציבה אצל חמאס. ההתנגדות חרטה על דגלה להביא לשחרור האסירים מבתי הכלא של הכיבוש הישראלי. הדבר הזה נמצא בראש סדר היום והחשיבות שלנו, ותופס מקום חשוב בשאיפות שלנו".

כמו כן, במהלך נאומו אמר הנייה כי ההכרזות האחרונות של חמאס על מוכנות הארגון לקראת מלחמה נגד ישראל נועדה בעיקרה להפעיל לחץ על ישראל, ולהגיב על איומי בכירים בצה"ל נגד פעילות חמאס ברצועה.

קרא בנושא:

החזרת הגופות: בחמאס מבקשים להשיג 'עסקה' נוספת לשחרור אסירים

לאחר אישור ההסכם: נתניהו, כחלון ודרעי בוועדה להחזרת השבויים