כך טוען צעיר חרדי שעשה לפני מספר ימים את דרכו לתפילה בכותל דרך שער שכם • תייר שנקלע למקום סייע לו ושמר עליו • מהמשטרה נמסר כי חומרי החקירה הועברו למח"ש

צעיר חרדי המתגורר בירושלים, טוען כי הותקף על ידי צעיר ערבי בעת שעשה את דרכו לכותל המערבי דרך שער שכם. שוטר ערבי שהיה במקום, הורה לתוקף להימלט מהזירה.

"אני הולך הרבה לכותל דרך שער שכם. עברתי במקרה ביום של רמדאן. לא ידעתי שיהיה לחץ של אנשים, התקדמתי כשהיה מאוד עמוס וכל הדרך קללות ויריקות, המשטרה לא עושה כלום. מותר להם לעשות כל דבר שם וכל מי שעובר שם מרגיש את זה, ירקו עליו ויקללו אותו. זה קורה יותר או פחות אבל זה קבוע שם", סיפר לערוץ 7.

"הייתי עם אופניים. ערבי חסם לי את הדרך. המתנתי מאחוריו וחיכיתי שישתחרר המעבר, הגיע גל של ערבים. הוא לא נתן לי לעבור, כשהם הגיעו הוא זז הצידה. ניסיתי לעקוף אותו מהצד. הוא כנראה מאוד נעלב מזה שעקפתי אותו… והוא רץ אחרי. הסתכלי אליו ראיתי אותו צמוד אליי. ידעתי שמאחורי הקיר יש שני שוטרים".

הצעיר, ישראל איטח ממשיך ומספר כי בעוד הוא מנסה להגיע אל הנקודה בה ממוקמים השוטרים תפס אותו הערבי הרודף, "הוא תפס אותי מהפאה והוריד אותי לרצפה, נתן לי מכות, אגרופים. ערבי נוסף יצא מחנות הפלאפל הסמוכה וגם הוא הצטרף למכות. יצאתי משם בנס. הגיע לשם תייר שפשוט הגן עליי".

"הגרוע מכל, היו שם שני שוטרים מאחורי הקיר. צעקתי אליהם שיבואו לעזור לי. השוטר הגיע, תפס את הערבי ואמר לו שיבוא איתו, ביקשתי שיתפוס אותו ויעצור אותו כי אני רוצה להגיש תלונה אבל השוטר אמר לו תמשיך הלאה. הייתי בהלם. אחרי שקיבלתי מכות, הראש כאב ואותו לא עניין כלום", הוא מוסיף ומספר על מה שנראה בעיניו כניסיון להבריח את התוקף.

"הלכתי לתחנת הכותל, הקצין התייחס ברצינות למה שקרה ושלח שוטרים איתי לאותה נקודה. כשחזרתי לנקודת התקיפה ראיתי שהשם של השוטר הוא שם ערבי והבנתי מה קורה". לדברי איטח הערבי שוחרר ללא מגבלה בעוד הוא עצמו הורחק מאזור שער שכם למשך חמישה עשר ימים בערבות של 3,000 שקלים.

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה, "מבדיקה עולה כי המתלונן אשר רכב על אופניו בעיר העתיקה פגע בעוברי אורח, ובהמשך פגע במקומי וביניהם התפתחה קטטה. שני הצדדים עוכבו לחקירה, בסיומה שוחררו בתנאים בהם הרחקה. במקביל ולאור פניית המתלונן, כלל החומר הועבר לבחינת מח"ש".