חמישה פלסטינים קטינים נעצרו והודו בחקירתם כי הכינו מטעני חבלה אותם השליכו בשבעה מקרים שונים לעבר מתחם קבר רחל אימנו, תוך סיכון חיי המתפללים במקום הקדוש

בפעילות משותפת של משטרת ישראל וגורמי הבטחון הפועלים במתחם קבר רחל, שירות הביטחון הכללי וצה"ל, נעצרה חוליית קטינים תושבי מחנה הפליטים אל עאיידה החשודים כי במהלך החודשים האחרונים, בדגש לחודש חג הרמדאן, הכינו מטעני חבלה אותם יידו מהאזור שבשליטת A לעבר מתחם קבר רחל ובכך גרמו נזק רב תוך סיכון חיי מתפללים ואנשי כוחות הבטחון.

בתחילת חודש יולי, ביצעו שוטרי משטרת ישראל ולוחמי מג"ב מעצר של חברי החוליה שהובאו לחקירה במרחב קדם. חברי החוליה שנעצרו בהם 5 קטינים בגלאי 16-17.5 קשרו והודו בחקירתם בשבעה אירועים בהם השליכו לעבר מתחם הקבר 15 מטעני צינור מאולתרים שסיכנו חיי אדם וגרמו לנזק.

עוד עולה מהחקירה כי החוליה פעלה בתיאום ובתכנון מראש, ביצעו הכנה ולמידה של דרך הכנת המטענים באמצעות האינטרנט. חברי החוליה רכשו את החומרים להרכבת המטענים מחנויות בשטחים, הרכיבו את המטען והיו ממתינים לשעות הערב.

אחרי ארוחת שבירת הצום, התקרבו לכיוון מתחם הקבר, השליכו את המטענים ונמלטו לכיוון הכפר. ברוב המקרים התלווה לכך גם יידוי אבנים על ידם. בחקירתם הודו החשודים וטענו כי עשו שאת מתוך 'שנאת יהודים'.

חלק מהחשודים הורשעו בעבר ואף ריצו עונשי מאסר בגין עבירות ביטחוניות דומות. בהודעת המשטרה נמסר כי חקירת הפרשה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים.

מעצרם של החשודים הוארך בבימ"ש צבאי ובכוונת התביעה הצבאית להגיש נגדם כתב אישום תוך תקופת מעצרם.