העולים, בהם משפחות מורחבות, ילדים ובני נוער, יתקבלו בשדה התעופה על ידי יו"ר הסוכנות היהודית, שר הפנים, שרת הקליטה ואח"מים נוספים • "ממשלת ישראל פועלת רבות על מנת להקל על קליטתם"

בצל הפיגוע הקשה בצרפת בסוף השבוע, יותר מ- 200 עולים מצרפת ינחתו ביום רביעי, ה- 20.07, בישראל בטיסה מיוחדת של אל-על שאורגנה על ידי הסוכנות היהודית בשיתוף עם משרד העלייה והקליטה וקרן היסוד. עם נחיתתם יקבלו את פניהם בנתב"ג יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי שרת העלייה והקליטה, סופה לנדבר, שר הפנים, אריה מכלוף דרעי ויו"ר קרן היסוד, מודי זנדברג.

זוהי העלייה הגדולה ביותר מצרפת שתגיע ארצה במהלך חודשי הקיץ. כמחצית מהעולים בטיסה הם בני נוער, ילדים ופעוטות שישתלבו במערכת החינוך הישראלית בתום החופש הגדול. בין העולים ישנן משפחות מורחבות בנות שלושה דורות שהחליטו לעלות יחדיו לישראל. רוב העולים יקלטו בעיר נתניה וכן בערים רעננה, ירושלים ואשדוד.

מיואש? ראש ממשלת צרפת: נצטרך לחיות עם הטרור

שרת העלייה והקליטה, ח"כ סופה לנדבר אמרה: "על רקע סוף השבוע הקשה בניס, אני רוצה לברך את העולים מצרפת אשר בחרו לעלות כעת לישראל. העלייה מצרפת מחזקת את החוסן הלאומי בישראל, וממשלת ישראל פועלת רבות על מנת להקל על קליטתם – משרד העלייה והקליטה ימשיך לפעול להסרת חסמים בתעסוקה וביצירת הזדמנויות חדשות עבור צעירים העולים מצרפת, במטרה להבטיח להם כי ישראל היא ביתם".

יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי אמר: "העולים מצרפת הם עולים מבחירה ולא מבריחה: עולם שלם של אפשרויות פתוח בפניהם והם בוחרים לבוא לישראל. הבחירה שלהם מצביעה על חשיבותה של הזהות היהודית ועל תחושת השייכות שמדינת ישראל יכולה להעניק ליהודים שרוצים לקחת חלק בסיפור היהודי הגדול. אנחנו צריכים לעשות הכל כדי להקל על קליטתם המקצועית, החינוכית והאישית ולתת להם להרגיש שייכים מרגע שידרכו על אדמת המולדת".

הקהילה היהודית של צרפת היא הגדולה באירופה, והיא מונה כחצי מיליון יהודים. החל משנת 2013 חל זינוק מרשים במספר העולים, ונרשמו שיאים של כל הזמנים בכמות העולים מצרפת. במענה לביקוש חסר התקדים, פיתחו משרד העלייה והקליטה והסוכנות היהודית תכנית מיוחדת לעידוד העלייה ולסיוע בקליטת העולים בארץ. בין היתר כוללת התכנית ביצוע פעילויות להעמקת הזהות היהודית עבור צעירים, הגברת תכניות החשיפה לישראל ולעידוד עלייה, הסרת חסמים בתחומי התעסוקה ותגבור מערך השליחים.

המחבל אמר לשוטרים "באתי לחלק גלידה" ודהר לתוך ההמון