בעל הקיוסק לא דיווח על ההכנסה "בגלל וויכוח" והמוכר בחנות הנעליים "שכח לרשום בטעות" • במסגרת מבצע ביקורת של רשות המסים בבני ברק נבדקו עשרות עסקים במרכז העיר • הממצאים והתירוצים - בפנים

רשות המסים ערכה בשבוע שעבר מבצע ביקורת בעיר בני ברק, במסגרתו נערכו 51 ביקורות ברחוב רבי עקיבא, המהווה את אזור העסקים המרכזי בעיר ובסביבתו. כמו כן, במקביל התבצעו ביקורות בעסקים שונים בערים השכנות – גבעתיים ורמת גן. במסגרת המבצע, מספר מבקרי הרשות התחפשו לחרדים וקיימו סיורים ארוכים בעיר בשעות הפעילות על מנת "למשש את הדופק" של העסקים ולעמוד על אופיים מבלי לעורר חשד.

ומה העלו הפקחים בחכתם? בעסק לפיצוחים לא נרשמו תקבולים בסך 605 ₪ שנתקבלו בכרטיסי אשראי. בעל החנות הסביר " אני לא מדפיס את האשראי בקופה, יש לי ויכוח עם הרואה חשבון בעניין". בחנות לנעליים לא נרשמו 300 ₪ שנתקבלו במזומן, בעל החנות טען "בטעות הכנסתי את הכסף לכיס המכנסיים. פעם ראשונה ששכחתי לרשום". בעסק לכלי כסף לא נרשמה קניית ביקורת מוקדמת. בעל החנות בתגובה "אני לא יודע מה הסיבה, כל סכום שאני מקבל אני מקפיד לרשום ".

בעסק לתשמישי קדושה נמצא תיעוד לתשלום של 500 ₪ בעבור בדיקת מזוזה. הסכום לא נרשם בספרים. בעל העסק הסביר "הלקוח תמיד נותן כסף מראש לצורך בדיקת מזוזות. במקרה זה הוא נתן את הכסף בתחילת השבוע כדי לקזז את החוב העתידי שלו". בעסק למחשבים נמצא כי הכנסות של 1000 ₪ שנתקבלו באשראי ובמזומן ביום הביקורת לא נרשמו. הבעלים טען "את האשראי שכחתי לרשום, לגבי המזומן, כנראה בגלל הלחץ לא רשמתי".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל המס בקרב האזרחים.

קרא עוד בנושא:

מיליונר שמשכיר 15 דירות שבבעלותו דיווח לרשות המסים על 0 הכנסות

בדקו היטב את תיבת הדואר שלכם – אולי מגיע לכם כסף מרשות המסים