בצל הטרגדיה בביתר ביום שישי האחרון תקיים ועדת השרים לחקיקה דיון מיוחד בהצע"ח המבקשת להביא לצמצום התופעה • "המטרה היא לרתום את מעונות היום כדי לסייע במיגור בתופעה"

פטירתה של הפעונה רינה פלדמן ע"ה ביום שישי האחרון בביתר כתוצאה משכחה ברכב העלתה ל-5 את מספר הפעוטות שנפטרו האופן דומה בחודש וחצי האחרונים.

מנתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, עולה כי בין השנים 2008-2016 אירעו 400 אירועים של השארת ילדים ברכב בהם היו מעורבים 449 ילדים. 22 מן האירועים הללו הסתיימו במות הילד.

בעקבות הנתונים הקשים תקיים היום ועדת השרים לחקיקה דיון מיוחד בנושא, כשבפני חברי הועדה תובא לאישור הצעת החוק של חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון (כולנו) המבקשת לחייב את אנשי הצוות בגני הילדים ובמעונות היום עדכן את ההורים בתוך שעה מפתיחת יום הלימודים אם הילד הגיע לגן – מה שעשוי למנוע – או לכל הפחות לצמצם – הישנות של מקרים דומים.

לדברי ח"כ שאשא ביטון ההצעה נועדה לרתום את מערכת החינוך ומעונות היום לסייע במניעה של תופעת השארת ילדים ברכב שעולה לצערינו בחיי אדם.

צפו: הפתרון של 'יד שרה' לשכחת תינוקות ברכב

כזכור, ביום שישי דיווחנו כי פעוטה כבת שנה וחצי נשכחה על ידי אביה ברכבו בעיר ביתר עילית ברחוב אלעזר המודעי בעיר. כעבור כשעה וחצי, נזכר בה האב ומיהר למקום על מנת לחלץ אותה מהרכב הסגור והלוהט.

בעזרת רכב אחר, הביא האבא את ביתו הפעוטה אל תחנת מד"א ברחוב המגיד ממעזריטש בעיר, שם העניקו לה הכוננים טיפול רפואי ראשוני והעבירו אותה לבית החולים שערי צדק בירושלים כשמצבה מוגדר אנוש. בהמשך נאלצו לקבוע את מותה.

עזרא גוטליב מתנדב איחוד הצלה וכונן מד"א סיפר: "מדובר בילדה כבת שנה וחצי שהובאה ע"י בני משפחתה לנקודת ההזנקה של מד"א בכניסה לביתר עילית כשהיא ללא הכרה. בסיוע צוות נט"ן ומתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה ביצענו בה פעולות החייאה מתקדמות ולאחר מכן היא פונתה במצב אנוש לבית החולים שערי צדק בירושלים תוך המשך פעולות החייאה".

פאראמדיק מד"א אבי ציינוירט סיפר: "הגיע אלינו לתחנת מד"א רכב ובו תינוקת מחוסרת הכרה ללא נשימה וללא דופק , היא הייתה חמה מאוד למגע ועם סימני מכת חום קשה , הענקנו לה טיפול רפואי לקירור הגוף ובמקביל ביצענו פעולות החייאה מתקדמות ומממושכות תוך פינוי לבית החולים כשמצבה מוגדר אנוש".

קרא עוד בנושא:

"בעלי לא צריך להאשים את עצמו; ככה הקב"ה רצה"

אב הילד מחזק באמונה: ה' סינוור מאות אנשים

האמא כותבת לבנה שנשכח ברכב: "תספר לי שזה חלום"