זעם בימין בעקבות החלטת בג"ץ על פינוי גבעת האולפנה עד ה-1 ביולי • ח"כ אורי אריאל: "דורשים מראש הממשלה להביא את חוק ההסדרה"

בעקבות החלטת בג"ץ הערב (ב') המחייבת את המדינה לפנות את גבעת האולפנה שבבית אל עד הראשון ליולי, יצאו אנשי הימין בתגובות נזעמות.

ח"כ אורי אריאל מהאיחוד הלאומי הטיל את האחריות על ראש הממשלה בנימין נתניהו והאשימו כי כשל בשמירה על ההתיישבות: "מדובר בפלונטר אותו הוא יצר, והוא יכול היה להסדיר אותו על ידי העברת חוק ההסדרה אותו הוא עוצר בגופו ממש". אריאל דרש מראש הממשלה "להביא חוק הסדרה ממשלתי עוד בפגרה הנוכחית".

קרא עוד:

[postim]

"אני רוצה לראות מי יעז לפנות את ילדי משפחת דיקשטיין"

שר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין אמר כי "מדובר במשפחות נורמטיביות שלקחו משכנתא מהמדינה כדי להיכנס לבתים שנבנו בסיוע משרד השיכון. כפי שהזהרנו לא פעם, ללא טיפול באמצעות חקיקה לא יימצא פתרון". אדלשטיין איים: "אני רוצה לראות מי הגיבור שיעז לפנות, בין שאר המשפחות, את ילדי משפחת דיקשטיין ששכלו את הוריהם בפיגוע דמים".

ח"כ דני דנון מהליכוד, האשים את בג"ץ ואמר כי "החלטת בג"ץ היא בדיוק הסיבה שיש צורך בחוקים עוקפי בג"ץ. נבחרי הציבור, וממשלת הליכוד בראשם, הם אלו שיכריעו בנושאים ערכיים מהותיים ולא בית המשפט שאינו מייצג את רצון העם אלא את דעותיו האישיות".

תושבי שכונת האולפנה שיגור מסר חריף לממשלה: "הגיעה השעה להחיל את ריבונותה ולהסדיר את בנייני שכונת האולפנה אותם בנתה במו ידיה והעניקה מענקים ותמריצים לרוכשים".

בשמאל צוהלים

לעמות הימין, בשמאל שמחו על ההחלטה. יו"ר מרצ זהבה גלאון הפנתה את האצבע המאשימה אל נתניהו: "ראש הממשלה ייענש על התרגיל הנכלולי שרקח, להגיש בקשה לביטול פסק דין יומיים לפני התאריך האחרון לביצועו, בכך שיאלץ לפנות את המתנחלים שבנו על קרקע פרטית בעיצומה של מערכת בחירות".

ארגון זכויות האדם "יש דין", שייצג את בעלי הקרקע הפלסטינים בפרשת האולפנה, בירך על פסיקת בג"ץ. עו"ד מיכאל ספרד, היועץ המשפטי של יש דין אמר כי "משעה שהמדינה הגישה את בקשתה חסרת התקדים, זה הפך למאבק רחב יותר מזה של בעלי הדין, על נורמות בסיסיות של משטר המבוסס על שלטון החוק". לדברי ספרד, "בית המשפט אמר את דברו, ועתה החברה הישראלית נמצאת בשעת מבחן על דמותה וערכיה. כולי תקווה שפסק הדין יבוצע עתה ללא כל התחכמויות".