בדיון מיוחד שקיימה 'הועדה לפניות הציבור' בנושא מירון נחשף אירוע חמור שהתרחש במהלך השבת האחרונה • יו"ר הועדה, ח"כ ישראל אייכלר: "כבר לפני עשור המדינה הקציבה כסף להקמת תחנת משטרה במירון, מדוע זה תקוע?!"

הוועדה לפניות הציבור בראשות ח"כ ישראל אייכלר התכנסה לדיון מקיף בהשתתפות כל הגורמים הקשורים להילולת הרשב"י במירון במטרה להפיק לקחים מהאירוע השנה ולהיערך לקראת ההילולא שתחול בשנה הבאה במוצאי שבת.

יו"ר הוועדה, ח"כ אייכלר, התייחס בפתיחת הדיון לאירוע שהיה במירון בשבת האחרונה: "קיבלתי מכתב מזעזע על קבוצת אברכים שהייתה במירון והתפללה שם, קבוצת עבריינים פרצה למקום והכו אותם עד זוב דם בטענה כי הם מבקשים לישון שם. קיללו תוך חילול הקודש וספר התורה והמשיכו להפריע לתפילות גם אחר הצהריים. כשקראו לשומרים אמרו ש"הם מפחדים מהעבריינים".

אייכלר הוסיף: "כבר לפני עשור המדינה הקציבה כסף להקמת תחנת משטרה במירון. אם זה היה קורה בכותל תוך דקות היו מטפלים בזה, אבל במירון זה לא קורה. זה מטרד מתמשך במשך שנים".

בישיבה השתתפוף בין היתר, מנכ"ל משרד הדתות – מר עודד פלוס. הרב יוסף שוינגר – מנכ"ל המרכז הארצי למקומות הקדושים והרב ישראל דרעי – מנהל מחוז צפון. בנוסף השתתפו בישיבה קציני משטרה בכירים, ראשי ערים ונציגי ארגוני ההצלה השונים.

בדיון עלה כי למרות מכירה מוקדמת של כרטיסים למירון, הנסיעה לוותה בתקלות ועוגמת נפש רבה כשבמקומות רבים נרשם דוחס רב, זמני המתנה ממושכים ואוטובוסים שכלל לא הגיעו. גם באתר מירון עצמו היתה סגירה שרירותית של עזרת הנשים, וחסימת דרך גישה בגלל ביקור המפכ"ל, דברים שגרמו תקלות ועיכובים

אייכלר אמר שישנם כאלה שהקימו באזור כרמים במטרה לסחוט כספים בתמורה להפיכת השטח לחנייה.

חברי הוועדה ציינו כי למרות שהשנה התאפיינה בשליטה יחסית לעומת שנים עברו, עדיין יש מקום לטפל בליקויים הרבים שהתגלו. כהמשך לכך ציין ח"כ אייכלר כי הנושאים שהועלו יובאו לידיעת הגורמים הרלוונטים מתוך תקוה שאלו יתקנו את הליקויים לקראת השנה הבאה.

בתמונות: הדיון בועדה היום
WhatsApp-Image-20160726 (1)

WhatsApp-Image-20160726 (2)