בשעה 2 בלילה הכריז נתניהו כי הבחירות בסוף לא יוקדמו וכי תוקם משלת אחדות עם קדימה, תוך נסיונות למצוא חלופות ל'חוק טל', זאת לאחר שאושרה כבר ראשונית ההצעה לפיזור הכנסת • המפלגות החרדיות בחוץ? • המפסידים: ליברמן, לפיד ויחימוביץ' • סיקור מלא

לאחר שכבר אושרה בקריאה ראשונה הצעת החוק לפיזור הכנסת ה-18, ואחרי שהקמפיינים לקראת הבחירות יצאו לדרך, נפתחה בשעה 2 לפנות בוקר דרמה ענקית במשכן הכנסת, שעות בודדות לפני שהצעת החוק לפיזור הכנסת אושרה לקריאה שניה ושלישית.

סיעות הליכוד וקדימה כינסו ישיבות סיעה בהולות, בה הודיעו היו"רים – נתניהו ומופז, על הקמת ממשלת אחדות.

קרא עוד:

[postim]

על פי דיווחים שונים, מופז אמור לקבל משרה של שר בלי תיק, יועבר חוק חלופי לחוק טל וחקיקה בנושא שינוי שיטת הממשל. לדברי נתניהו, השרים אביגדור ליברמן ואלי ישי בירכו על ההסכם. בעקבות המהלך, הבחירות לכנסת הבאה יערכו, במידה ולא תתעורר סערה חדשה, במועדן – אוקטובר 2013.

על פי הדיווחים, נחתם מזכר קואליציוני, שבמסגרתו תתמוך קדימה גם בתקציב המדינה הממשמש ובא. על פי הדיווחים, האיש שעמד מאחורי העסקה הוא יו"ר לשכתו לשעבר של נתניהו, נתן אשל.

בסיעות החרדיות – ש"ס ויהדות התורה, עדיין לא החליטו על אופן פעולתם בעקבות ההתפתחות המפתיעה.

האזרחים הפשוטים, שלא ממש הבינו למה הולכים לבחירות מוקדמות, כנראה שלא ממש מבינים את סיבוב הפרסה ברגע האחרון. נזכיר, מופז נכנס לממשלתו של נתניהו, אותו נתניהו שמופז קרא לו 7 פעמים "שקרן". חברי הכנסת של קדימה, שתקפו בחריפות את ממשלת נתניהו, נכנסים אליה עם ראש מורם, או מושפל, תלוי איך מסתכלים על המהלך.

מופז התבטא בחריפות כנגד נתניהו במהלך הפריימריז בקדימה ומיד לאחריהן. על פי הערכות פרשנים, המהלך יביא לפגיעה בכוחו של הכוכב הפוליטי העולה יאיר לפיד, וכן במפלגת העבודה וביו"ר המפלגה ח"כ שלי יחימוביץ'. מופז יזכה להרוויח זמן עד לבחירות וינסה לזכות בנקודות זכות בציבוריות הישראלית, אך מנגד כבר לא יוכל להוות אלטרנטיבה לנתניהו.

מי שעוד מרוויחים מהמהלך הם חברי הכנסת של קדימה, שעל פי הסקרים, כ-18 מהם לא היו זוכים לכהן כח"כים בכנסת הבאה, ובעקבות המהלך יזכו לעוד למעלה משנה של כהונה בכנסת.

כנראה שרק ימים יגידו מי באמת הרוויח מהמהלך ומי הפסיד. מה שבטוח, אם עד עכשיו היה מעניין, מעכשיו יהיה עוד יותר מעניין.