שוטרי משטרת ירושלים פתחו במרדף אחרי נהג אופנוע שחצה צמתים באור אדום • הוא נעצר לאחר שהתנגש ברכב • בהמשך התברר כי הוא נעצר בעבר על עבירות דומות • ומדוע הוא חתך את אצבעותיו? • לסיפור המלא

במהלך פעילות אכיפה שביצעו שוטרי אגף התנועה באזור מרכז ירושלים הבחינו ברוכב אופנוע הנוסע במהירות תוך סיכון חייו וחיי משתמשי הדרך וכן תוך נסיעה ברמזורים אדומים. משהבחין בשוטרים ניסה להימלט מהם ונעצר על ידם לאחר שפגע ברכב. רוכב האופנוע נפגע באורח קל ופונה לטיפול רפואי ושוחרר.

מבירור ראשוני של השוטרים הוברר כי רוכב האופנוע נשפט ל- 8 חודשי מאסר בפועל ורשיונו נשלל ל -5 שנים בגין הרשעה על גרימת תאונת דרכים והפקרה.

כשהתייצב לחקירה הציג בפני השוטרים תעודת זהות מזויפת, עוד הבחינו השוטרים בחתכים בכריות אצבעותיו. בחקירה טען שנגרמו מהתאונה, דבר שנשלל שכן עם הגעת השוטרים למקום העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ואף נתנו לו בקבוק מים אותו אחז בידיו ללא קושי וללא ציון העובדה שידיו פצועות.

בחקירתו הודה החשוד כי חתך את עשר אצבעותיו במטרה למנוע הזיהוי שלו ולשבש את עבודת המשטרה, החשוד נחקר בגין רשלנות ופחזנות פלילית, נהיגה בזמן פסילה,נהיגה כשברמזור אור אדום, שיבוש מהלכי משפט, שימוש במסמך מזויף, התחזות, אי ציות להוראת שוטר.
כאמור החשוד נעצר ומעצרו הוארך עד מתן החלטה אחרת.

במשטרה ציינו כי מדובר בבריונות כביש ובחשוד שסיכן חיי אדם ועשה כל שעל ידו להמלט מידי השוטרים ולמנוע זיהויו, המשטרה תנקוט ביד קשה ובאפס סובלנות נגד כל נהג שמסכן חיים.