סוף סוף הבינו קברניטי המדינה שצריכים להתייחס לגל המחאות, היום ראש המשלה השתתף בדיונים בנושא גם בוועדת הכספים וגם הקבינט הכלכלי התכנסה היום.

בדיון שהתקיים היום בוועדת הכספים השתתף גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושב ראש הכנסת ראובן ריבלין.
ראש הממשלה אמר בפתח הישיבה כי "אנחנו צריכים לטפל בנושאים החברתיים ברגישות חברתית ובאחריות כלכלית. זה אומר שאנחנו לא יכולים להשתולל, לא יכולים לפרוץ את כל המסגרות, לא יכולים להוציא כסף כאילו אין מחר ואחרינו המבול". 
נתניהו הוסיף: "צריך לטפל בבעיות, לעשות שינוי בסדר העדיפויות ועם זאת לשמור על הכלכלה שלנו. יש לנו כלכלה שמחזיקה יפה יחסית לטלטלה העולמית, ואנחנו יודעים שאם נשמור על הכלכלה היא גם תשמור על המדינה וגם תעזור לנו לטפל במצוקות החברתיות האמיתיות". 

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין, שהשתתף אף הוא בישיבה אמר "אני חושב שהכנסת צריכה להיות רלוונטית. אם הממשלה אכן תגיע להחלטות היא בוודאי תצטרך את אישורה של ועדת הכספים של הכנסת – אם בהעלאות מס, אם בהפחתות מס, אם בשינוי סדרי עדיפויות.

לאחר הישיבה בוועדת הכספים התכנסה היום לראשונה מאז החלה מחאת הדיור הקבינט החברתי-כלכלי. בפתח הדיון מתח שר הפנים אלי ישי ביקורת על כך שעד כה לא נדונה המחאה במסגרת הקבינט ואמר: "חובתנו להראות לציבור שאנחנו דנים במצוקות שהציבור סובל מהם וחבל שאנחנו לא דנים בכך".

ישי ציין עוד כי ביקש להעלות הצעת חוק שתגביל את שכר דירה, אך בקשתו סורבה. לדבריו, "נכון לכנס ישיבה בה נסתנכרן עם ועדת טרכטנברג וחבל שזה לא נעשה היום".

במקביל נודע, כי הכנסת תתכנס מחר ביוזמת מפלגת קדימה לדיון חירום מיוחד בנושא המחאה הציבורית תחת הכותרת: "ממשלת המיסים של נתניהו מנותקת מהעם ומזלזלת במחאתו הציבורית".