"לא הצטרפתי עבור תפקידים או תיקים", הצהיר שאול מופז פעמיים ביום אחד. למרות זאת, קדימה תתכבד ככל הנראה בשלושה תיקים

"למרות שנתניהו הציע לי תפקיד שר, סירבתי", כך סיפר אתמול (ג') שאול מופז במהלך מסיבת העיתונאים בה הכריז לצד בנימין נתניהו על איחוד הממשלה. "קדימה לא הצטרפה לממשלה בעבור כיבודים", הוא הצהיר.

אז נכון שהוא לא לקח את התיק שהוצע לו, אבל ככל הנראה, קדימה תכובד במספר תיקים כאשר יתפנו: השר ללא תיק של יוסי פלד, השר להגנת העורף של מתן וילנאי ואחד מתיקיו של משה כחלון – רווחה או תקשורת.

עוד באתר:

[postim]

יש גם מי שמדבר על כך שהתיק של סילבן שלום, נגב וגליל ופיתוח אזורי, יפוצל לשניים, כשלפחות אחד מהם יינתן גם הוא לקדימה.

שאול מופז יחל את כהונתו כשר בממשלת נתניהו באופן רשמי, כמו גם המשנה לראש-הממשלה, היום בצהריים.

"לא הצטרפתי עבור תפקידים או תיקים"

"זה היה יום דרמטי, בו ראש הממשלה ואנוכי החלטנו ללכת ביחד לממשלת אחדות", אמר מופז אתמול בערב. "החלטתי שאני מצטרף לקואליציה לא עבור תפקידים או תיקים, אלא עבור מספר יעדים שחלקם מאוד חשובים למדינת ישראל: האחד הוא שינוי שיטת הממשל, והשני, שבוער בעצמותיי, זה השינוי של חוק טל".

חבר הכנסת אבי דיכטר מקדימה דוחה את הטענות הקשות והביקורת על כניסת המפלגה לממשלה ואומר כי הצעד נעשה משיקולים של אחריות לאומית. בראיון לגלי צה"ל הוא הפנה את הביקורת לציפי לבני, עד לא מזמן יושבת-ראש קדימה ומי שהשתתפה אתמול בהפגנות המחאה נגד האחדות.

לדבריו, "היו לה הזדמנויות למכביר לעשות מהלכים. לצערי שתי ההחלטות שהיא קיבלה כיו"ר קדימה היו לא להצטרף לקואליציה ולעזוב את הפוליטיקה. אתמול גם הראתה שהיא לא מתכוונת לסייע לקדימה, וכל זה אינו מכבד אותה, לדעתי".