בשל חשש לסלמונלה: סלטי שמיר מוסרים מהמדפים

ימים ספורים לאחר סערת הקורנפלקס של תלמה - חשש לזיהום נוסף במוצרי מזון המשווקים בחנויות: חברת 'סלטי שמיר' הודיעה על הימצאות סלמונלה במספר מוצרים • בעקבות הממצאים הוחלט על החזרה יזומה של המוצרים • הרשימה המלאה - בפנים

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "ילד החלאקה שהיה על הכתפיים ניצל, האב נפטר"

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

סלמונלה 2: חברת 'סלטי שמיר' הודיעה היום על קריאה חוזרת ('ריקול') למספר מוצרי חומוס וטחינה של החברה, זאת בעקבות זיהום של חיידקי סלמונלה בחומר הגלם שסופק לה. חומר הגלם הוא טחינה גולמית המסופקת לחברה ע"י חברת 'טחינה הנסיך'.

בהודעת החברה נאמר: "בעקבות הודעה זו של טחינה הנסיך ובתאום עם גורמי משרד הבריאות ושירות המזון הארצי, החליטה הנהלת החברה להפעיל נוהל החזרה יזומה על כלל המוצרים אשר יוצרו מחומר גלם זה. כ-200 טון טחינה גולמית מעוכבים במפעל ומיועדים להשמדה.

הדיווח של חברת 'טחינה הנסיך' התקבל אתמול בלילה ועל כן פרסמו את ההודעה בהקדם האפשרי. החברה מבקשת מכלל הצרכנים לא לצרוך את המוצרים הבאים:

כל מוצרי החומוס מותגים "שופרסל", "יש", "שמיר", "אסלי", "המותג", "דליקטסן", "סלטי הבית", "יוחננוף", "פיקניק" בטווח תאריכי תוקף 1/9/2016 עד 18/9/2016 .

כל מוצרי הטחינה מותגים "שופרסל", "יש", "שמיר", "אסלי", "המותג", "דליקטסן", "סלטי הבית", "יוחננוף", "פיקניק" בטווח תאריכי תוקף 16/9/2016 עד 3/10/2016 .

כל מוצרי חציל בטחינה מותגים "שופרסל", "יש", "שמיר", "אסלי", "המותג", "דליקטסן", "סלטי הבית", "יוחננוף", "פיקניק" בטווח תאריכי תוקף 1/9/2016 עד 18/9/2016 .

סלטי שמיר מתנצלת על התקלה שאירעה שלא באשמתנו ופועלת להסיר מהמדפים ולאסוף את המוצרים מכל דרכי השיווק", מסרה החברה. "הנהלת סלטי שמיר פועלת תחת סטנדרטים של איכות מחמירים ובינלאומיים ועושה כל שנדרש להבטחת איכות ובטיחות מוצריה. נפעל באופן מיידי להשלמת המוצרים שהוסרו מהמדף אך ביקשו להדגיש כי כל מוצרי סלטי שמיר שאינם מוצרי חומוס או טחינה תקינים ומאושרים לשימוש. בנוסף, מוצרי החומוס והטחינה שאינם בטווח התאריכים של ה"ריקול" תקינים ומאושרים לשימוש.

ממשרד הבריאות נמסר: "אמש בוצעה ביקורת במפעל "טחינת הנסיך" על ידי מפקחים מטעם המשרד בעקבות החשד להמצאות סלמונלה שהתגלתה במפעל. ממצאי הבדיקה הראשונים מעלים כי מדובר בתקלה שהתגלתה בקו מילוי המיועד לתעשיה בלבד כ-200 טון טחינה גולמית מעוכבים במפעל ומיועדים להשמדה. המפעל הודיע ללקוחותיו על אספקת החומר גלם החשוד. הליך הבדיקה של משרדינו טרם הסתיים".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן