לאחר הנתונים המבהילים על מימדי הסלמונלה והזיהומים בענף הלול, נחשף הערב מסמך רשמי ממנו עולה כי עופות מזוהמים האסורים ביצוא לאירופה משווקים בישראל • לסיפור המלא Photo by Nati Shohat/FLASH90

בהלת הסלמונלה בביתים ובעופות: לאחר הנתונים המבהילים שפורסמו באשר למימדי הזיהום בענף הלול, חושף הערב ערוץ 2 מסמך רשמי ממנו עולה כי עופות נגועים משווקים בישראל – גם אם אלו נפסלו ליצוא לאירופה.

מדובר בחוות דעת שניסח ד"ר אליעזר נילי בשם 'עוף הגליל' (מהמשחטות הגדולות בארץ) במענה לתביעה ייצוגית שהוגשה כנגד המשחטה. "פסילת משלוח בשר לייצוא לקהילה האירופית, עקב זיהוי נוכחות סלמונלה ברמה של מעל 10%, אינה מחריגה את המשלוח לשיווק בישראל, בה, לצערנו, הרמה הממוצעת המותרת גבוהה יותר", הוא כותב.

יצוין כי התביעה הייצוגית הוגשה בעקבות תחקיר ששידר הערוץ בענין, תחקיר בו נשמע הווטרינר הראשי של 'מילעוף' אומר: "בעוד שבועיים שוחטים משק עם סלמונלה, שזה סלמונלה אנטריטיס, סלמונלה מסוכנת, שכבר בודדו אותה… בכל יום ייצור מתבצעות חמש בדיקות לאיתור חיידק הסלמונלה. אם יש אחד חיובי, הכול נפסל לייצוא". ליצוא, חשוב להדגיש, אבל לשוק המקומי – אין שום מגבלה.

"הציבור מתרגש מהקורנפלקס – אבל 75% מהלולים נגועים בסלמונלה"

ואילו ווטרינרית אחרת נשמעת כשהיא מודה: "במדינת ישראל יש 60-70% סלמונלה….מלא סלמונלה בישראל". יצוין כי מעדותה של הווטרינרית והתמונות שצולמו בתחקיר עולה כי שני פקחים בלבד בודקים את הסרט הנע. "הם אמורים לבדוק את פנים העוף, אבל מסתפקים במבט מבחוץ. במקרה הטוב, בדיקה לפי הכללים מתבצעת רק כשמגיע הפיקוח החיצוני", נאמר בתחקיר.

עוד טען הווטרינר בשיחה: "מספיק שמישהו מפרסם דבר כזה, והמפעל יכול להיכנס לברוך של חצי שנה עד שהמוח של בנאדם מתנקה ממה שהוא שמע בתקשורת. בגלל זה חשוב מאד שמפעל מזון יהיה סגור, יהיה אטום. אם יש תקלה פנימית, יש גופים שצריכים לטפל בזה. זה לא אומר שכל דבר צריך להיות שקוף לגמרי לאוכלוסייה".

מחברת 'עוף הגליל' נמסר אז בתגובה: "מדובר בכתבה שאינה משקפת את המציאות הנהוגה במפעל. יש לציין כי הווטרינרית והפקחים אינם עובדי המפעל ומועסקים על ידי השירותים הווטרינריים לצורכי בקרה ופיקוח. משחטת עוף הגליל ידועה כאחת המשחטות הטובות והמובילות בישראל, הפועלת על פי תקנים אירופאיים ומייצאת לחו"ל את מוצריה המאושרים על ידי הגורמים המוסמכים.

המפעל השקיע בשדרוג תהליכים על פי דרישות השירותים הווטרינריים על מנת לעמוד בסטנדרט הנדרש. קיימת הקפדה שאיכות המוצרים תהיה הגבוהה ביותר ותעיד על כך שביעות הרצון של הלקוחות והמשווקים בארץ ובעולם. אנו נבדוק את הפרטים שיעלו בכתבה ונערוך בדיקה לטענות בשטחי העבודה המדוברים ובמידה שיימצאו ליקויים הם יתוקנו".

ואילו מחברת 'מילועוף' נמסר אז בתגובה: "מילועוף היא משחטה בפיקוח השירותים הווטרינריים ומשרד הבריאות ומאושרת לייצוא לארצות הברית ולאירופה. כל הפיקוח הווטרינרי במפעל מתנהל על ידי עובדים המועסקים במועצת הלול ובאחריות מקצועית של השירותים הווטרינריים. הכל מתנהל באופן עצמאי. המשחטה לא מתערבת ולא מעורבת בהחלטות המקצועיות. לקחנו לתשומת לבנו את נושא הכפפות ונפעל להפקדה יתרה בנושא. עופות שנמצאים נגועים בסלמונלה מסוכנת מושמדים. זאת בניגוד לדעת השירות הווטרינרי שלפיה ניתן לשחוט אותם במשחטה ולטפל טיפול תרמי".

"אנו משקיעים עשרות מיליוני שקלים בשנה כדי לשמור על בריאות הציבור בענף שאינו בעל רווחיות גבוהה. כל התהליכים נבדקים בקפידה ואנו עושים הכל לשמור על איכות המוצר. רק באוגוסט האחרון השמדנו על חשבוננו 700 אלף עופות במילועוף בגלל סלמונלה בעלות כספית מוערכת של כ-18 מיליון שקלים, כדי לא לקחת את הסיכון של זיהום המשחטה ופגיעה בצרכנים. עם כל הכבוד לאמירותיו של ד"ר גנדלר, הוא אינו עובד המפעל ואינו מייצג את מדיניותה של הנהלת המפעל".