בקבוק התבערה התלקח על הערבי רגע לפני היידוי על יהודי

ערבים רעולי פנים תקפו באבנים ובקבוקי תבערה בית יהודי בשכונת אבו טור שבבירה • על פי עדת ראייה, אחד הבקבוקים התלקח על בגדיו של המיידה שנמלט מהמקום
 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

אתמול (מוצאי שבת) יודו בקבוקי תבערה ואבנים לעבר בתי יהודים בשכונת אבו טור שבמזרח ירושלים. אחד הבקבוקים אף התלקח על בגדיו של אחד המיידים שנמלט מהמקום.

רחל פיירמן, בת לאחת המשפחות המתגוררות במקום שצפתה במתרחש יחד עם כל בני משפחתה ממרפסת הבית, סיפרה לערוץ 7: "שמענו אבנים ובקבוקי תבערה. רצנו למאבטח וביקשנו שיראה מה האירוע", היא מספרת כיצד המדרגות המובילות אל בית המשפחה התמלאו באש מהבקבוקים שהתלקחו.

"מהסמטה שליד המדרגות הגיעו כמה נערים ערבים רעולי פנים וזרקו את הבקבוקים והאבנים. הבקבוקים התלקחו כולם, גם על אחד מהם. הבגד שלו התלקח והוא ברח", מספרת פיירמן ומציינת כי המשטרה ומג"ב הגיעו למקום במהירות וטיפלו באירוע במהירות, אם כי לפי שעה לא ידוע לה אם עלה בידם לזהות את הפורעים שתועדו במצלמות האבטחה.

פיירמן מעירה כי במרבית המקרים עולה בידי כוחות הביטחון ללכוד את המיידים, להביא למעצרם ולהענשתם לא פעם בתקופת מאסר. אירועי יידוי האבנים ובקבוקי התבערה, היא מציינת, אינם נדירים ותלויים באווירה הכללית ברחוב הערבי, אם מדובר בחג כלשהו התופעה גוברת, וכך גם כאשר סוגיית הר הבית עולה על סדר היום.

על החיים בצל האיום היומיומי היא אומרת כי "מתרגלים" ועם זאת מפתחים אמצעי זהירות שונים. בין השאר לא יוצאים מהבית בשעות מסוימות, בחלק מהמשפחות ילדים אינם יוצאים ללא ליווי מבוגר וכיוצא באלה. לתחושתה מענה מוחלט לתופעה לא צפוי, "זה משהו שחיים איתו ומתרגלים".

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. במקרה כזה אם איש עזרה ראשונה מגיע לערבי הבוער עליו לשפוך כוהל על הכויות עוד בטרם כבתה האש לחלוטין.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן