בשל הריסת גשר ישן במחלף חמד, נחסם כביש 1 ואלפים נתקעו בפקק במשך שעות ארוכות • במשטרה טוענים כי הודיעו מראש על העיכובים הצפויים • צפו בהריסת הגשר

במהלך הלילה הרסו את גשר 'חמד' הישן הסמוך לישוב אבו גוש, זאת כחלק מפרויקט שדרוג כביש 1. מחלף חדש בסמוך לישוב 'נווה אילן' יחליף את המחלף הישן שנהרס.

במסגרת השדרוג לכביש 1 יתווסף נתיב נוסף, שלישי, לכל כיוון, יורחבו השוליים וימותנו השיפועים והעקומות בכביש, בין היתר על ידי כריית מנהרות מתחת למחלף הראל ובניית גשר במקום סיבוב מוצא.

אך העבודות גרמו לזעם רב אצל אלפי הנהגים שנתקעו במשך שעות ארוכות בפקקים. אחד הנהגים סיפר שהיו אנשים שעמדו יותר משלוש שעות בפקק בשל העובדה שאף אחד לא מנע מהם להיכנס לכביש והמשטרה לא נערכה כראוי. לדבריו, "מדובר במחדל, גם אוטובוסים נכנסו לדרך והנהגים לא ידעו כלום על העבודות. זה פקק מטורף מגינות סחרוב עד מחלף חמד. אנשים עמדו שלוש שעות באותה נקודה. הצלחתי להגיע מכביש עוקף ולהציל אותו".

נהגת נוספת שעמדה גם היא בפקק, אמרה כי לקח לה יותר מארבע שעות להגיע ליעד. "אף אחד לא לוקח בחשבון את אלפי המבקרים בירושלים שמעוניינים לחזור למרכז, במקום לא היו כוחות משטרה שיכוונו את התנועה לדרכים חלופיות או שיחסמו את הכביש כבר ממחלף הראל".

יצוין כי מהמשטרה כן מסרו מראש על סגירת הכביש. מאגף התנועה נמסר כי עומסי התנועה נגרמו בעקבות עבודות בכביש, והנהגים התבקשו לפנות לדרכים חלופיות. בשל העבודות הודיעה המשטרה כי הקטע בכביש מספר 1 באזור מחלף חמד ייסגר לתנועה מהלילה בשעה 23:00 ועד היום בשעה 09:00 בבוקר. התנועה מופנית לעליה למחלף חמד וירידה חזרה לכביש 1.