מה עומד מאחורי העידון היחסי של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב? העיתון 'ניו יורק טיימס' חושף את הטיפ שהעניק איל ההון היהודי-אמריקני לטראמפ • וגם: סכום העתק שהוא הבטיח לתרום לו

המירוץ לבית הלבן מתחמם ומידי יום נחשפים פרטים חדשים על מערכת הבחירות היצרית והסוערת: לפני כשבועיים הפתיע המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, דונלנד טראמפ, את התקשורת והבוחרים האמריקנים כשהתנצל לראשונה על אמירותיו הפוגעניות. עתה מפרסם העיתון 'ניו יורק טיימס' מה הוביל להתנצלות הלא אופיינית.

ע"פ הדיווח בעיתון, מי שעומד מאחורי ההתנצלות, כמו גם המהלך הכולל ל"עידונו" של טראמפ, הוא איל ההון היהודי – אמריקני, שלדון אדלסון – המשמש גם כיו"ר הקואליציה היהודית של המפלגה.

צרות בצרורות • הציוץ הבעייתי של טראמפ; האנטישמיות של מנהל הקמפיין

לדברי העיתון, בפגישה פרטית שקיימו השניים בבית מלון במנהטן ב-17 באוגוסט הפציר אדלסון בטראמפ "להפגין מידת מה של ענווה וצייתנות". ואכן, ערב לאחר מכן נשא טראמפ את נאום ההתנצלות שלו.

מדובר במידע מפתיע לאור העובדה כי ההנחה עד כה היתה שיועציו החדשים של טראמפ ואנשי הקמפיין שהוא מינה לאחרונה הם אלו שעומדים מאחורי המהלך.

פרט מענין נוסף שחושף העיתון הוא גובה הסכום אותו התחייב אדלסון לתרום לטראמפ. מדובר בלא פחות ממאה מיליון דולרים, הון עתק גם במונחי הפוליטיקה האמריקאית – מה שמלמד על גודל המעורבות והרצון של איל ההון היהודי לקבוע מהלכים בבחירות.

יצוין כי אדלסון נחשב גם לפטרונו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והוא זה שמחזיק ומממן את עיתון 'ישראל היום'.

                                 לסיקור נרחב ממערכת הבחירות בארצות הברית לחצו כאן