שניים מהנוסעים פרקו מהרכב, פתחו בריצה והגיעו לעבר שער ברוש כאשר המאבטחים השתלטו עליהם • המשטרה הציבה מחסומים בניסיון למנוע מהרכב להתקדם לעבר טרמינל 3 • הארבעה שוחררו לאחר תשאול במשטרה

ארבעה שב"חים שהגיעו עם רכבם, ככה"נ רכב גנוב, לעבר הכניסה הראשית בנמל התעופה בן גוריון, לא נענו לצוות אנשי הביטחון במחסום והחלו במנוסה לכיוון טרמינל 3.

על פי הדיווח, המשטרה הציבה מחסומים ברחבי הנמל בניסיון למנוע מהרכב להגיע לעבר טרמינל 3, לאחר מרדף שארך 3 קילומטרים הסתיים המרדף עם מעצרם של הארבעה.

יצויין כי כבר בדקות הראשונות לאירוע שללה המשטרה את האפשרות כי מדובר בניסיון פיגוע וההערכה הייתה כי הארבעה טעו בדרכם כאשר נסעו בכביש 1 לכיוון לוד ובטעות כנראה ירדו במחלף שמוביל לעבר הכניסה לנתב"ג ומשראו את כוחות הביטחון הניצבים בשער, נבהל הנהג ונתן גז במקום לעצור לבדיקה.

מרש"ת נמסר: "רכב שככל הנראה נגנב ובו ארבעה שוהיים בלתי חוקיים פלסטינים הגיע לשער נמל התעופה ולא נענו לצוות הביטחון שבמחסום.
הרכב החל להימלט לכיוון טרמינל 3. הופעלו חסימות כדי למנוע מהרכב להגיע לטרמינל.

"שניים מהנוסעים שפרקו מהרכב פתחו בריצה כדי להימלט מהאזור והגיעו לעבר שער ברוש, כשצוות מהאבטחה רודף אחריהם רגלית והיה בקשר עין איתם במהלך המרדף. שני הרצים טיפסו מעל לשער לתוך השטח האווירי ונלכדו על ידי אנשי הביטחון שהגיעו מתוך השטח האווירי. במהלך כל המרדף השניים לא היוו סכנה ולכן לא בוצע שימוש בנשק. כאמור השניים נתפסו בסמוך לשער על ידי המאבטחים שפעלו כנדרש".

בהודעת המשטרה נמסר: כי "בנתב"ג נעצרו ארבעה חשודים שפרצו את השער המהיר ברכב פרטי. נהג הרכב לא נשמע להוראת הסורק לעצור והחל בנסיעה לכיוון טרמינל 3 כשכח בטחון נתב"ג רודף אחריו. הרכב הנמלט ירד לכיוון התמך המזרחי ונוסעיו ירדו ממנו ונמלטו לרגלית. החשודים נתפסו על כוחות בטחון נתב"ג ועוכבו על ידי משטרת ישראל. מבדיקה ראשונית מדובר באזרחים ישראלים והרכב לא גנוב. נסיבות המקרה נבדקות".

עם זאת הבוקר מעדכנת המשטרה כי בתום תשאול, הארבעה שוחררו.
על פי הודעת המשטרה: "בהמשך לאירוע פריצת המחסום הלילה בנתב"ג, ארבעת החשודים שנעצרו נחקרו ובתום חקירתם שוחררו הבוקר. לטענתם, טעו בדרך וכשהגיעו למחסום נלחצו מהכוונה לבדוק את רכבם וניסו לברוח מהמקום תוך פריצת השער".