משפחה מסכנין שהצטרפה לדאעש מעוניינת לשוב לישראל

משפחה עם שלושה ילדים מהמגזר הערבי שהסתננו לפני שנה דרך טורקיה לשטחי דאעש, מבקשים כעת לשוב לישראל בעקבות התגברות הלחימה באיזור. בינתיים הם עצורים בטורקיה

בני זוג מסכנין ושלושת ילדיהם שנסעו לפני כשנה לטורקיה, הסתננו לסוריה והצטרפו לארגון דאעש, חזרו לאחרונה לטורקיה. הם נפגשו עם בן משפחתם ובימים הקרובים הם צפויים לחזור לארץ, כאשר על פי ההערכות הם ייעצרו עם שובם והאבא אף צפוי לעמוד למשפט.

בדרכם החוצה מסוריה, עברו שוב דרך טורקיה שם הם עצורים ומוחזקים על ידי המשטרה הטורקית. נציגי השגרירות הישראלית בטורקיה מודעים לפרטים, ובשלב זה לא נמסר מתי יחל תהליך העברתם לישראל.

מיד לאחר שהתברר שנה שעברה כי הם חצו את הגבול מטורקיה לסוריה, החלו קרובי המשפחה בסכנין שהתנגדו למהלך וחששו לשלומם, בניסיונות לשכנעם לשוב ארצה ובמקביל החלו לנהל מגעים כדי להבטיח את חזרתם. הם אף דיווחו למשרד החוץ ולמערכת הביטחון הישראלית על המצב.

לפי אחד מקרוביהם, בעקבות הלחצים ובשל התגברות הלחימה והידוק הכתר על לוחמי המדינה האיסלאמית בסוריה, החליטה המשפחה לברוח. בני המשפחה חצו את הגבול בחזרה לטורקיה, שם המתין להם אחד מקרוביהם על מנת ללוותם בתהליך החזרה ארצה, אולם הם נעצרו על ידי המשטרה הטורקית.

תושב הגליל שמכיר את המשפחה סיפר: "אחד מקרובי המשפחה יצא לטורקיה ועשה את כל המאמצים כדי להחזיר אותם. בסוף הצליח להגיע אליהם ולהוציא אותם מסכנת החיים של ארגון דאעש. האמא והבנות לא רצו להסתנן לסוריה, אבל הבעל התעקש. כרגע לא ידוע מה צריך לקרות כדי להחזיר אותם לארץ, זה הכי חשוב עכשיו. מקווה שנראה אותם בחיק המשפחה".

3 תגובות

למה לא שוללים אזרחות בצורה אוטומטית למי שמצטרף לדעאש?!

שיחזרו אחורה ישובו לחיק עמם ומולדתם דעאש ימ"ש

הם עוד יהיו מחבלי דאע"ש בארץ ח"ו
אסור לתת להם

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן