ההרוגים חולצו ללא רוח חיים מבין ההריסות • בשעה זו נמשכים מאמצי החילוץ של 7 הלכודים שטרם יצרו קשר. קיים חשש כבד לחייהם • עד כה פונו מהזירה 20 פצועים בדרגות שונות • בפנים: תיעוד וידאו מפעולות החילוץ • מתעדכן

חניון בן ארבע קומות שנמצא בנמצא בשלבי בנייה מתקדמים קרס הבוקר בפינת הרחובות הנחושת והברזל ברמת החייל בתל אביב, סמוך לבית החולים אסותא. 2 בני אדם נהרגו, 20 נפגעו – אחד מהם קשה, אחר בינוני והיתר קל.

ההרוגים חולצו ללא רוח חיים מבין ההריסות. בנוסף קיים חשש כבד לחייהם של 7 לכודים נוספים שטרם יצרו קשר. הניסיונות לחלצם נמשכים כל העת.

יצוין כי לפני זמן קצר חולצו במצב קשה שניים מהלכודים שיצרו קשר טלפוני עם המשטרה. כוחות החירום שנמצאים בזירה מעריכים כי בין ההריסות קיימים 5 לכודים נוספים. הכוחות נערכים לכניסה פנימה. מדובר על משימה מורכבת בשל החשש מפני קריסה של חלקים נוספים בבנין.

בוידאו: פעולות החילוץ. צילום: זק"א


בעקבות האירוע נסגרו כל הכבישים באזור רמת החייל, על מנת לאפשר מעבר רכבי חירום והצלה. במשטרה מבקשים מהציבור שלא להתגודד בזירה ומדגישים שהדבר מפריע לפעולות החילוץ.

"כשהגעתי למקום נתקלתי במספר נפגעים בהכרה שיצאו בכוחות עצמם מאתר בניה בו ככל הנראה קרס גג חניון במהלך עבודות…תוך כדי הטיפול הרפואי הראשוני לנפגעים של מתנדבים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה שהגיעו ראשונים לזירה נמסר על לכודים נוספים בתוך ההריסות וצוותי כיבוי פועלים לחלצם. בשלב זה הנפגעים סובלים מחבלות ופציעות ובהכרה מלאה", סיפר משה לוי, מתנדב ב'איחוד הצלה' שהגיע לזירה.

"היה בום רציני…האדמה פשוט רעדה", העיד עובד שמועסק בסמוך. "לאחר מכן ראינו ענן עצום של חול והבנו שזו לא רעידת אדמה אלא משהו נקודתי", הוא הוסיף.

מחברת דניה סיבוס הבונה את החניון נמסר: "במהלך ביצוע עבודות ההקמה של חניון "הברזל" ברמת החייל בתל אביב, על ידי דניה סיבוס, קרסו חלקים מהחניון. למועד זה, החברה בוחנת את הסיבות לקריסה וכן את תוצאותיה והשלכותיה.

ברגעים אלה דניה סיבוס ואפריקה ישראל נכסים מפנות את כל מאמציהן על מנת לתת מענה מהיר בשטח ומתמקדות בטיפול בנפגעי אירוע חמור זה".

צפו: רגע קריסת החנין התת-קרקעי בתל אביב

מהמשטרה נמסר: בשעה 11:24 התקבל במוקד 100 של המשטרה דיווח בדבר קריסת מבנה בפינת הרחובות הברזל והנחושת ברמת החייל בתל אביב. כוחות חירום והצלה של משטרה, מדא, כבה ופיקוד העורף הגיעו לזירה תוך מספר דקות והחלו להתארגן לפעולות מצילות חיים.

המבנה שקרס הנו אתר בנייה של חניון תת קרקעי בעל 4 קומות כולן מתחת לפני הקרקע. 3 קומות קרסו בוודאות ובשלב זה לא ניתן להגיע לקומה הרביעית.

מרגע הגעת הכוחות למתחם האירוע ובמקביל לפעולות הצלת חיים החלו שוטרי משטרת ישראל להכווין את התנועה ולפנות את הצירים למעבר רכבי חירום והצלה וכן להרחיק סקרנים וזאת מחשש לקריסה נוספת הן של המבנה והן של השטחים מסביב למתחם. גם בשלב זה נחסמו למעבר צירי התנועה המובילים לאתר וזאת על מנת לאפשר מעבר כוחות חירום והצלה.

אנו מבקשים להזכיר כי על פי גורמי מקצוע גם עתה קיימת סכנת קריסה של החלק המערבי של האתר ועל כן נדרשות החסימות.

מהאתר פונו עד כה 17 פצועים, 13 נמצאו פצועים על ידי הכוחות מעל פני הקרקע וארבעה נוספים חולצו מבין ההריסות (שניים מהם יצרו קשר עם כוחות ההצלה והכווינו את המחלצים).

כעת ידוע על 7 עובדים שנלכדו בין ההריסות וטרם נוצר עמם קשר.

ככל שידרש תמשיך המשטרה לחסום את ציר התנועה הסמוך לאתר וזאת בשל סכנת קריסה. ציבור הנהגים מתבקש לגלות סבלנות ולהישמע לכוחות בשטח שפועלים אך ורק על מנת לשמור על חיי אדם.
צוותים של פיקוד העורף פועלים בשטח ומתחילים לפנות את ההריסות בחיפוש אחר לכודים. פעולות החילוץ והפינוי ימשכו מספר ימים.

בכל שאלה ציבור הנהגים והאזרחים יכול לפנות למוקד 110 של המשטרה.

המשטרה פתחה בחקירה לברור נסיבות האירוע ומה הסיבות לקריסת המבנה.