מחדל? עובד באתר: "התרענו בשבוע שעבר שהפיגומים יקרסו"

"קומות הבסיס של החניון היו מתמלאות במים בשל הקרבה לנחל הירקון - נוצר סחף, ניסינו להתגבר, אך ללא הצלחה" - תכנון לקוי?

בעוד כוחות ההצלה פועלים ללא לאות תוך נקיטת מרבית אמצעי הזהירות בניסיון לאתר כמה שיותר ניצולים בשטח, יש מי שכבר מפנים אצבע מאשימה וטוענים כי הכתובת הייתה רשומה על הקיר.

המדובר בפועלי הבנין שעבדו במקום והתלוננו בפני מנהלי האתר על מאפיינים חריגים במהלך הימים האחרונים, הפועלים הפנו את תשומת לב המנהלים לאדמה הרועדת, לאבק יתר האופף את האתר ולעוד אי אלו סימנים מחשידים.

מוחמד א-נוס, אחד הפועלים שהיה בקומה מינוס 2 ונפצע מאבנים שנפלו בסביבתו. סיפר ל"וואלה", כי כבר לפני כמה ימים התריעו העובדים שהפיגומים עומדים לקרוס. "אמרנו שהפיגומים עתידים לקרוס בגלל הקרבה לירקון", אמר א-נוס. הוא הוסיף כי "כל קומות הבסיס של החניון היו מתמלאות במים לא פעם, והיו נוזלים מים מהקירות. לא הצליחו להתגבר על נזילות המים שדלפו מהנהר, ניסו לחסום אותם ללא הצלחה". א-נוס, תושב ירושלים, סיפר עוד כי החניון היה לקראת סיום, ונעשו במקום בדיקות אחרונות.

הוא סיפר עוד כי טרקטור שהיה במקום נפל על הפועלים שעבדו באתר בלי קסדות ובלי אמצעי בטיחות. לדבריו, הפועלים במקום חיכו לפחות עשר דקות עד ששירותי ההצלה הגיעו לשטח. בנוסף, למרות כל הסכנות והחשש המוקדם מקריסת הפיגועים, סיכם א-נוס ואמר: "לא פחדנו להגיע לעבוד".

עאדל מונה, מנהל עבודה, סיפר כי אחד הפועלים, כרים אבו חדיר, היה בקומה מינוס 4 כשהאתר קרס. "הוא שמע פיצוץ ונכבה האור", סיפר מונה. "היה פרץ של מים שהעיפו אותו שני מטרים". בדרכו החוצה, יחד עם פועל נוסף, חילץ אבו חדיר עובד אחר שנפצע בראשו.

2 תגובות

כיתת קוננות בכל שכונה פיקוד העורף לא מוכן לטיפול ביותר ממס מוקדים קטן

כוננות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *