משבר השבת: שר הרווחה הורה לבטל את כלל היתרי העבודה שניתנו לרכבת

תפוח האדמה הלוהט, מתגלגל כעת לפתחו של שר הרווחה שהורה על ביטול לאלתר של כלל מתן היתרי העבודה בשבת עד לדיון מקיף בנושא • ברכבת ישראל מזהירים מהעלות הכבדה של ביטול העבודות המתוכננות לשבת הקרובה

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

תפוח האדמה הלוהט והמאיים על יציבותה של הממשלה, מתגלגל כעת ממשרד התחבורה, לפתחו של שר העבודה והרווחה חיים כץ.

'ערוץ 10' מדווח הערב כי שר העבודה חיים כץ החליט לבטל היתרי עבודה שניתנו עד כה באופן גורף לרכבת ישראל, לתקופה בלתי מוגבלת.

על פי תכניתו, בכל תחילת שבוע יתכנסו נציגי הנהלת הרכבת יחד עם נציגי משרדי התחבורה והרווחה למעין "פגישה שבועית", בה יידונו ההבטים לעבודות המתוכננות להתבצע ע"י הרכבת לשבת הקרובה.

כאשר המטרה לדברי השר כץ, לבדוק באופן פרטני את העבודות הנדרשות ומהותן, בסיום כל פגישה, לאחר שיועלו הדברים על השולחן וישקלו שלל ההבטים, יוחלט מה הכרחי לאותו סוף שבוע ואלו עבודות אפשר שיידחו.

נציין, כי כבר מחר צפויה להתכנס ישיבה ראשונה שתדון בסוגיה הבוערת, בישיבה יטלו חלק נציגי רכבת ישראל, ונציגי משרדי התחבורה והרווחה, במהלכה יוצגו תוכניות העבודה לשבת הקרובה, הצדדים יקיימו דיון בניסיון למנוע את חזרת התמונות של הרכבות המושבתות שוב בעוד מספר ימים.

עם זאת, גורמים ברכבת מזהירים כי בעוד בכל שבת מבוצעים בין 15 ל-20 עבודות במקביל. משמעות ביטול חלק מהן, היא עלות כבדה מאוד של מיליוני שקלים, לצד שיבושים בכל יום שישי וכן במוצאי שבת בחלק מקווי הרכבת.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן