בעקבות המפץ הפוליטי הגדול עם כניסתה של קדימה לקואליציה, נשארה האופוזיציה עם 26 ח"כים בלבד • ח"כ אורי אריאל מנסה לשנות את הכללים, ויוצא במאבק להסדיר את מעמד האופוזיציה • כל הפרטים

כחלק ממאבקה של האופוזיציה בממשלת האחדות ובקואליציה, אחת הגדולה בתולדות הכנסת, שיגר הבוקר (א') ח"כ אורי אריאל מכתב ליו"ר הכנסת, ראובן רובי ריבלין, ובו הוא דורש לשנות את כללי המשחק.

בין יתר הדרישות שהוצגו במכתב, ביקש ח"כ אריאל להפחית ל-20 את מספר החתימות המחייבות הופעת ראש הממשלה בפני הכנסת, וזאת במקום 40 היום, ולהפחית ל-15 את מספר חברי הכנסת שיכולים לדרוש הצבעה שמית במקום 20 הדרושים כיום.

קרא עוד:

[postim]

כמו כן, ביקש אריאל להוריד ל-20 את מספר החתימות הדרוש לכינוס המליאה בזמן פגרה במקום 25 חתימות.
ח"כ אריאל אמר כי "המציאות בה האופוזיציה לא יכולה לפעול על מנת לבקר ולהציג את כשלי הממשלה, עקב החלשתה היא מציאות מסוכנת לדמוקרטיה הישראלית".

אריאל הוסיף ואמר כי "יו"ר הכנסת מבין את הסכנה הנוכחית לדמוקרטיה ואני מקווה שיענה להצעותיי, אך גם אם לא יעשה זאת, בכוונתי ובכוונת חבריי לאופוזיציה לשתף פעולה על מנת לפעול חוקית ומשפטית לחיזוק מעמד האופוזיציה בכנסת".

אגב, ח"כ אריאל היה חבר הכנסת שהצליח להביך את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת מופז בהצבעה על כניסתו של האחרון לממשלה. כפי שדיווחנו בJDN, מספר דקות לפני הצבעת מליאת הכנסת על מינוי של מופז לשר, הביא אריאל בפני המליאה את תקנון הכנסת ואילץ את ראש הממשלה להודות כי יש הבנות נוספות עם קדימה לגביי מינויים נוספים.

אריאל הוסיף אז במליאה כי "ידוע לי שראש הממשלה הבטיח לקדימה את ראשות ועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת".