בג"ץ דוחק לממש את מתווה הכותל: "הדברים נסחבים עד אין קץ"

במהלך עתירה שהגישו ארגונים רפורמיים כנגד רב הכותל נדרשו שופטי בג"ץ למתווה הכותל ומתחו ביקורת על התנהלות הממשלה • "למה לא מסיימים את העניין הזה? מגלגלים אלינו התערבות שיפוטית כדי שנוציא הערמונים מהאש", תהתה הנשיאה נאור

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • "אל תגידו לי יותר כלום" בקשתה הכואבת של תהילה

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • "פעמיים בן" הסגולה הפלאית של ר' חיים פלאג'י זיע"א

  תוכן מקודם

בית המשפט העליון דן הבוקר בעתירה שהגישו הארגונים הרפורמיים נגד רב הכותל בדרישה שישלב נציג מטעמם ב'קרו למורשת הכותל המערבי'. במהלך הדיון ביקשו השופטים מהעותרים להגיש עתירה חדשה ומעודכנת שתכלול גם את מתווה הכותל.

השופטים מתחו ביקורת חריפה על אי מימוש מתווה הפשרה בכותל המערבי. הנשיאה מרים נאור נזפה: "הדברים נסחבים עד בלי קץ ועד בלי גבול. זה למעשה תפקידה של הממשלה. זה דבר שצריך לעלות לדרג המתאים כי מדובר בכותל המערבי. דברים לא זזים…למה לא מסיימים את העניין הזה? מגלגלים אלינו התערבות שיפוטית כדי שנוציא הערמונים מהאש.

יצוין כי ראשי המפלגות החרדיות הסתייגו מהמתווה אך לא הכריזו עליו מלחמה של ממש מתוך הבנה שמדובר ב"רע במיעוטו". דברי השופטים מוכיחים כי נקודת המוצא הזו נכונה – מאחר וללא המתווה בג"ץ היה עלול לדרוש להכניס את הרפורמים לרחבה המרכזית.

כזכור, לפני כחודשיים נועדו הרבנים הראשיים והנציגים החרדיים עם ראש הממשלה סביב המתווה. הרבנים הביעו את עמדת גדולי ישראל כי כי על אף שרוחם איננה נוחה מכל הכרה שהיא בתנועות הרפורמים אף לא באיצטלא של 'מתווה', מכל מקום חובה על המדינה לקיים כניסה נפרדת לכותל המערבי ולהבדיל כניסה נפרדת לכותל הרפורמי, הרה"ר גם ביקשו מראש הממשלה הבהרה כי המדינה לעולם לא תעניק הכרה לזרמים אלו.

עוד בנושא:

הגר"מ מאזוז: חילול הכותל יגרום ח"ו שהכותל יחזור ביד הערבים

בעקבות הפרובוקציה • רב הכותל: "אקבל על עצמי יום צום"

שש בשישי • הכותל הרפורמי, הדואג לחרדים ואויבם החדש

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן