"הכסף ישמש להצלת בנות ישראל": המדינה תפצה את בנצי גופשטיין

משטרת ירושלים ושירות בתי הסוהר יפצו את ראש ארגון להב"ה ושני פעילים נוספים מהארגון בסך של שלושים אלף ש"ח, זאת בעקבות חיפוש לא חוקי שעברו השלושה לאחר שנעצרו בהר הבית

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

בחודש אוקטובר 2013 נכנסו גופשטיין ופעילים נוספים להר הבית ובשלב מסויים הניפו דגל ישראל וקראו קריאת שמע. הם נעצרו על ידי משטרת ירושלים אולם בעקבות ערר שהוגש על ידי עורכי הדין איתמר בן גביר ונפתלי ורצברגר הם שוחררו. לאחר מעצרם התברר כי בכניסה לבית המעצר הם נאלצו לעבור חיפוש משפיל.

בכתב תביעה שהוגש על ידי עורך הדין בן גביר תבעו השלושה את משטרת ישראל ושירות בתי הסוהר ונטען כי הם נעצרו לשווא וכי עברו חיפוש לא חוקי הפוגע בכבוד האדם ונערך ללא כל הבחנה. עו"ד בן גביר טען כי בעידן בו מפארים את זכויות האזרח אין מקום לנוהל חיפוש שיורה על השפלת כל עצור שנכנס למגרש הרוסים ויש לערוך איזון נדרש ולבצע חיפוש שכזה רק במקום שבו זה כורח המציאות דוגמת מעצר של סוחר סמים ולא להשפיל פעילים פוליטיים שנעצרו בשל תפילה או מחאה.

המדינה הגישה כתב הגנה, אולם נערך משא ומתן בין הצדדים במהלכו הסכימה הפרקליטות לפצות את גופשטיין והפעילים הנוספים

ראוי לציין כי זו הפעם ה11 השנה שתביעה שהוגשה על ידי עורך הדין בן גביר נגד המשטרה ושבס בשל חיפוש לא חוקי הובילה לפיצוי של פעילי הימין.

יו"ר להב"ה גופשטיין אומר הערב כי:"על משטרת ישראל להפנים שמדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית ולכן חופש הביטוי וכבוד האדם הם זכויות בסיסיות.אני שמח שגם קראתי קריאת שמע בהר הבית וגם קיבלתי פיצוי כספי על המעצר וההשפלה. הכסף ישמש לחיזוק הפעילות להמשך הצלת בנות ישראל".

עו"ד איתמר בן גביר הגיב ואמר כי: "בחודשים האחרונים התעדכנו כי הנוהל של שירות בתי הסוהר התעדכן כתוצאה מהתביעות הללו ולא עורכים חיפוש משפיל באנשים ללא הבחנה. יש להצטער על הפגיעה בזכויות אדם וכבוד האדם כאשר לא הייתה כל סיבה לעשות כך ואני מקווה ששוטרי ישראל ואנשי השב"ס יפעלו על פי הנוהל החדש ואם לא כן נאלץ להגיד עוד ועוד תביעות".

יודגש כי עצם העליה להר הבית נאסרה ע"י רוב מנין ובנין של פוסקי זמננו ואין בנכתב כדי להסכים ו/או להביע הזדהות עם עצם העליה למקום הקדוש.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell