"חוק ההסדרים תמורת חוק ההסדרה": ח"כ בצלאל סמוטריץ' מחריף את המסרים בסוגיית עמונה ומזהיר: "ללא חוק ההסדרה - הממשלה תיפול" • השר לביטחון פנים: "יש לי ביקורת קשה על החלטת בג"ץ אבל חשוב לכבד אותה"

גוברת הדריכות בקרב מנהיגי ההתיישבות לקראת פינויו המסתמן של הישוב עמונה בהוראת בג"ץ. כפי שדיווחנו אמש, רבני 'הבית היהודי' קוראים לנציגי המפלגה להתנות את תמיכתם בתקציב בחקיקת חוק ההסדרה שיאפשר את המשך קיומו של הישוב.

"חוק ההסדרה תמורת תמיכה בחוק ההסדרים", אומר הבוקר ח"כ בצלאל סמוטריץ' בראיון לערוץ 7. סמוטריץ' קרא גם לחבריו להודיע על אולטימטום כזה.

סמוטריץ' הדגיש כי לא רק גורלה של עמונה מונח על כף המאזניים. "מלבד היישוב עמונה יש את הבתים בעפרה ובנתיב האבות, ועוד אלפי בתים שרק מחכים לעתירות נוספות של ארגוני שמאל…הדרך היחידה למנוע את ההתנתקות השנייה זה לחוקק את חוק ההסדרה".

נשק יום הדין: 15 אלף איש שימנעו בגופם את פינוי עמונה

לדבריו, "הממשלה כל הזמן מחוקקת חוקים כדי לקדם את מדיניותה והמדיניות של הממשלה הזאת היא עידוד ההתיישבות. אנחנו צריכים להתנות את תמיכתנו בתקציב בחוק ההסדרה".

בסיום דבריו הזהיר סמוטריץ' כי פינוי עמונה יוביל לנפילת הממשלה: "אנחנו לא נסחור ביו"ש, אני מזכיר שאת 300 הבתים שראש הממשלה הבטיח תמורת פינוי שכונת האולפנה עד היום לא בנו. ולכן היום צריך לומר בקול ברור שממשלת 'התנתקות 2' לא תחזיק מעמד".

קודם לכן התייחס השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, לסוגיה ואמר כי יש לכבד את החלטת בג"ץ בנושא. "גם לי יש ביקורת, אבל החלטות בג"ץ צריך תמיד לקיים", דברי ארדן בראיון לגל"צ.

נזכיר כי אמש נדרש שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לסוגיה והעריך כי "אין שום סיכוי להשאיר את עמונה במקום שבו היא נמצאת היום, זאת מאחר ויש נגדה פסק דין חלוט. אנחנו מדינת חוק ונכבד את החלטת בית המשפט".

עמונה • השר בנט בעד העתקת היישוב: "המתווה מקובל עלי"