מאגפים את נתניהו מימין: 25 ח״כים ושרים מהליכוד חתמו על קריאה לראש הממשלה לחוקק את ׳חוק ההסדרה׳ שימנע את החרבת הישוב עמונה, כמו גם הרס של בתים בעפרה, נתיב האבות ועוד • בפנים: תיעוד של ח״כ יהודה גליק בהריסות הישוב מגרון: ״מי הרוויח מהדבר הזה?!״

מרד? ועשרים וחמישה חברי כנסת ושרים מסיעת הליכוד חתמו על קריאה לראש הממשלה שיקדם את חקיקת ׳חוק ההסדרה׳ שיביא להסדרת המעמד של הישוב עמונה ושל מספר בתים המיועדים להריסה בעפרה ובנתיב האבות.

החותמים הבהירו במכתב שהם עצמם יצביעו בעד החוק.

במכתב נאמר, בין היתר, ש״החוק נועד להסדיר בדרך חוקית את בתי התושבים בעמונה, עפרה, נתיב האבות ובהתיישבות כולה ביהודה ושומרון, ולמנוע עיוות מוסרי, אנושי וחברתי, שייווצר על ידי פינוי של מאות ואלפי משפחות שבנו את ביתן בתמיכה ובסיוע של ממשלות ישראל לדורותיהן".
ח"כ יואב קיש שחתום על המכתב (ואף נמנה על יוזמי החוק) מסר: ״שאלת עתידה של ההתיישבות ביהודה ושומרון לא יכולה להיקבע בבג"ץ, אלא בבית המחוקקים. במדינה דמוקרטית, שאלות אלו מוכרעות ע"י נבחרי הציבור בכנסת ובממשלה.

אפעל לקידום החוק במושב הקרוב על מנת למנוע הריסת בתים מיותרת מצד אחד ולוודא פיצוי הולם למקרים בהם הוא ידרש״.

יצוין כי חברי הליכוד שסירבו לחתום על המכתב הם השר צחי הנגבי וחברי הכנסת ענת ברקו, בני בגין ואבי דיכטר.

דיכטר עצמו התייחס לאי החתימה שלו והסביר: "למען הסר ספק, אני תומך בפיתרון חוקי לבעייה שנוצרה לתושבי עמונה ובעצם לכל מי ששלח ו/ או תמך בהגעתם להתיישב במקום. עם זאת, כחבר כנסת אינני נוהג לפעול בדרך של עצומות ומכתבים. לכשתעלה הצעת חוק בעניין, אקבע את עמדתי. אני מקווה שיימצא במהרה פתרון חוקי שימנע את הריסת הבתים. כפי שניתן לראות, המערכת הממסדית פועלת כדי להגיע לפתרון כזה".

בווידאו: ח"כ יהודה גליק על הריסות מגרון