צפו: השוטר נדקר, ירה במחבל וניטרל אותו

בתיעוד חדש של משטרת ישראל נראה המחבל מתחיל לדקור את השוטרים הבוקר סמוך לשער הפרחים • השוטר הפצוע דורך את נשקו ומנטרל את המחבל

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

הבוקר, דקר מחבל שני שוטרים בעת שחלפו ליד תחנת המשטרה הממוקמת ליד שער הפרחים בירושלים. מתחקור האירוע עד כה עולה כי המחבל, ערבי בגיל העשרים המתגורר במזרח ירושלים, הגיע בשעות הבוקר לאזור שער שכם כאשר ככל הנראה הסתיר סכין בבגדיו.

סמוך לשעה 7:30 לערך זיהה שוטר ושוטרת ההולכים לאורך רחוב סולטאן סולימאן לכיוון שער הפרחים, התקדם לכיוונם במהירות, שלף סכין אותה הסתיר בבגדיו הניף אותה לעברם ודקר את השוטר והשוטרת בפלג גופם העליון.

על אף הדקירה, השוטר נאבק בו, צעד צעד לאחור, דרך את נשקו, ירה לכיוונו ונטרלו. השוטרים נפצעו באורח בינוני-קשה והמחבל נפצע באורח קשה.

מהמשטרה נמסר כי פעילותו המהירה של השוטר, שבוצעה בנחישות, תוך הפגנת אומץ לב, ודבקות במשימה על אף פציעתו הקשה הביאה לנטרולו של המחבל ומנעה פגיעה באנשי כוחות ביטחון וחפים מפשע נוספים. משטרת ישראל ממשיכה לפעול בכוחות מתוגברים אשר פרוסים לאורך מערב ומזרח העיר. ההערכות המבצעית המוגברת תימשך הן לאורך ימי טרום החג ובמהלכם למען בטחון תושבי העיר ומבקריה.

החתירה למגע מול טרור היא הנורמה המשטרתית

בתוך כך, השר לבטחון הפנים גלעד ארדן, מפכ״ל המשטרה רנ״צ רוני אלשיך, ומפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי, ביקרו מוקדם יותר היום בבתי החולים בירושלים את השוטרים שנפצעו הבוקר בפיגוע שהתרחש בשער הפרחים.

במהלך הביקור בבתי החולים אמר השר ארדן: "יש לנו שוטרים ולוחמים מדהימים שמגנים בגופם על אזרחי ישראל ואני מצדיע להם על כך. כולי תפילה שיחלימו במהרה וישובו לאיתנם. אנו מתמודדים עם אויב אכזר שמושפע מהסתה רצחנית. 100 שנות טרור לא גרמו לנו להיכנע וכך גם הפעם – נילחם באויב ונכה בו".

מיד לאחר הפיגוע הבוקר, מפכ"ל המשטרה קטע את חופשתו לצורך הערכת מצב, ביקורי הפצועים, ביקור בזירת הפיגוע בשער הפרחים ובחינת ההכנות להמשך ההיערכות המבצעית של המשטרה לקראת חגי תשרי לאור הפיגועים האחרונים.

במהלך ביקורו אצל השוטר שנפצע וניטרל הבוקר את המחבל בירושלים אמר המפכ״ל: ״כולנו, כל משטרת ישראל, עומדת מאחוריך. הנחישות שלך לחתור למגע ולהילחם במחבל עד לניטרול הסכנה גם בהיותך פצוע קשה הצילה את חייך וכנראה גם את חיי השוטרת שהייתה עימך בדרכם לתחנה ליום עבודה. החתירה למגע מול טרור היא הנורמה המשטרתית ואתה הבאת אותה לידי ביטוי ממשי ולא בפעם הראשונה. גם בפציעתך הקודמת בשנת 2004 עת נתקפת ע"י מחבל בפתח התחנה, פעלת בנחישות האופיינית לך. גאה בך ובמשטרת ישראל היום, ומתפלל להחלמה מלאה של שניכם וחזרה לשירות במהרה".

3 תגובות

אסור ל"נטרל" מחבלים. הם יבריאו ישתחררו וירצחו יהודים. חובה להרוג אותם.להוציא הוראה מתאימה.

לא רואים שום דבר,האוטובוס מסתיר

כל הסרטון נראה בהרצה
יש הסבר לכך

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן