משפט אזריה: צוות ההגנה אינו שולל הליכה להסדר טיעון

גורם משפטי: "הסדר כזה יחזיר את הפרשה לפרופורציות" • פרקליטו של אזריה: "בית הדין קורא לתביעה לרדת מן העץ. כבר בדיון הראשון כשהשופטת העלתה את הנושא הבענו נכונות ללכת להליך"

עוד יום בו נשמעו מעל הדוכן העדים, עדויותיהם של נציגי ההגנה, אלא שהיום היו אלו אלופים במיל' שלא הסתפקו במתן עדות לטובת החייל, אלא הוסיפו ותקפו את צוות התביעה על המאמץ הכביר שניכר מכיוונם, להרשיע את החייל בכל מחיר.

די אם נציין אנקדוטה אחת משלב העדויות שהתקיים היום באולם ביהמ"ש הצבאי ביפו, היה זה בסיום עדותו של האלוף וסגן הרמטכ"ל לשעבר עוזי דיין, רגע לפני שירד מדוכן העדים, פנה האלוף דיין לשופטת אל"מ מיה הלר, ואמר לה "אני מאחל לך בהצלחה, זה נושא ציבורי מאוד חשוב ומה שתחליטו – יש לכך חשיבות גדולה מאוד".

השופטת הלר שנראתה קצת מופתעת מין הנימה האישית של האלוף במיל', ענתה לו "תודה רבה", אלא שאז הוסיף דיין כי "זה לא מאוחר ללכת לעסקת טיעון". גם כאן השופטת לא נשארה אדישה ואמרה: "הצענו בהתחלה ללכת להליך של גישור וגם עכשיו אנחנו עדיין מציעים לצדדים הליך כזה".

לפי הדיווח שמפרסם הערב 'מעריב', מיד בסיום יום הדיונים הנוסף בביהמ"ש, פנה עו"ד אילן כץ הנמנה על צוות ההגנה, למשפחת החייל על מנת לדון עמם באמירה שהשמיעה השופטת.

לתחושתם, כך עו"ד כץ, התביעה הצבאית עוצמת עיניים לעבר המטרה, הרשעה של אלאור למען יראו ויראו.
פרקליטי אזריה מזכירים, כי "כבר בדיון הראשון כשהשופטת העלתה את הנושא, קמנו ואמרנו שאנחנו מוכנים להליך, משום שכשבית הדין מציע הצעה לא מסרבים לה. התביעה היא זו שסירבה והודיעה לבית הדין שאינה מוכנה לכך".

"אני אומר גם היום – שאנחנו לא מתבצרים בעמדה ששוללת את ההליך,יש לזה משמעויות רבות. מי שצריך היום ליזום הליך כזה זו התביעה הצבאית ולצערי התביעה עדיין מתבצרת בדעתה", אומר עו"ד כ"ץ.

לדברי עו"ד איל בסר גליק, "בית הדין קורא לתביעה לרדת מן העץ. ככה אני רואה את הדברים בהתבטאות המאוד חריגה של בית הדין, ומה שנשאר בסופו של דבר זה לרדת לסעיף אישום של ירי בניגוד לנהלים ואנחנו נצטרך לשקול את זה, אנחנו לא שוללים כלום" – המפתח בידיו של התובע עו"ד נדב ויסמן, ביהמ"ש גלגל לעברו כדור, ועליו להיענות להצעה.

גורם משפטי שאינו שייך לתיק אמר ל'מעריב' כי "יש כאן הצעה מבית הדין לסיים את המשפט בזה הרגע. גם בדברים של צוות ההגנה נדמה שיש כאן רצון לסיים את הסאגה הזו. ויותר מכך זה הדבר הכי נכון עבור החייל". לדבריו, "עסקה טיעון שכזו לא רק תחזיר את האירוע לפרופורציה, אלא תחזיר את החברה כולה חצי שנה אחרונה". מהתביעה הצבאית נמסר כי הם לא מתייחסים לשיח בין הצדדים ולהליכים משפטיים שמתנהלים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *