סרטון תעמולה פלסטיני, עם שחקן אחד המחופש לחובש כיפה, קורא ליהודים לעזוב את הארץ ולשוב לברלין בעקבות המצב הביטחוני • צפו בסרטון שצולם על חורבות גוש קטיף, על רקע בית הכנסת במושב גדיד

סרטון תעמולה פלסטיני שולח את היהודים "חזרה לברלין". בסרטון המלווה בכתוביות בערבית, מופיעים שני שחקנים ערבים שמדברים עברית ומגלמים יהודים. אחד מהם חובש על ראשו כיפה וחמוש ברובה. השניים מטיילים במושב גדיד שבחבל קטיף כשברקע נצפה בית הכנסת. הישוב פונה במהלך הגירוש מגוש קטיף לפני 11 שנים.

"לא שמעת מה היה?", פונה אחד השחקנים אל חבירו, המופיע בסרטון עם כיפה לראשו. "מה יכול להיות גרוע יותר מזה – פיגועי דקירה ודריסה נגד החיילים במחסומים שהיו לשגרת חיים בחווארה ובגוש עציון?"

"ברור שאתה מנותק וחי בבועה. לא שמעת כנראה על הפיגוע בחורון" עונה הראשון. "המחסומים עבור המחבלים היו יעד שולי והם עברו למטרות יותר רציניות ומועדפות יותר – התנחלויות ואני ואתה הפכנו למטרתם", הוא מסביר.

"זה נשמע מפחיד. זה הזמן לחזור הביתה לתל אביב", עונה החבר החמוש. "זה לא יעזור. ממש אמש היה פיגוע דריסה בתל אביב", מלחיץ הדובר הראשון. "לא יכול להיות, זה כבר מסוכן. אין לי ברירה אלא לעקור ולחזור אל ארץ המוצא גרמניה. אני נוסע לברלין", קובע הדובר השני.

במהלך הסרטון, עוקב אחריהם מחבל פלסטיני חמוש. בסיום השיחה ביניהם, מחליטים השניים כי אכן אין ברירה ועליהם לעזוב את הארץ ולהגר לברלין. בתום השיחה המחבל החמוש תוקף את השניים ועל המסך מופיעה הכתובת "הסתלקו מארצנו" בעברית ובערבית.