7000 שוטרים, 100 מנהיגים ובירה במצור: נשלמות ההכנות להלוויתו של פרס

משטרת ישראל, משרד החוץ והגורמים הרלוונטים השלימו את היערכותם לקראת הלווית הענק של רה"מ והנשיא לשעבר • "לא נקח סיכונים, ירושלים תהיה נצורה לגמרי ביום שישי", מבהירים במשטרה • בפנים: הלו"ז המלא ורשימת החסימות
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

משטרת ישראל השלימה הערב את היערכותה למסע הלוויה של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל שמעון פרס ז״ל. אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים יתפרסו בשטח ע״מ לאבטח, לשמור על הסדר הציבורי ולהכווין את התנועה בעיר. השם שניתן למבצע הוא 'כעת מחר', על שם ספרו של פרס.

בתום הערכת מצב ואישורי תכניות, נקבע כי היערכות המשטרה תתמקד בהיבטי אבטחה, שמירה על הסדר הציבורי, ליווי טקסי של הארון ושיירות האח"מים הצפויים להגיע ללוייה, וכן פיקוח על הסדרי התנועה בצירים העירוניים והבין עירוניים הרלוונטיים.

מדובר במבצע לאומי מורכב ומושלב המתוכלל ע״י משטרת ישראל בפיקוד מפכ״ל המשטרה בשיתוף צה״ל, שב״כ, משרדי ממשלה וגופים נוספים. היערכות המשטרה במבצע כוללת אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים, שיעסקו בתחומי האבטחה, הסדר הציבורי והתנועה במהלך הימים הקרובים ע״מ לאפשר קיומו התקין של טקס הלוויה.

היערכות המשטרה תהיה במספר גזרות, החל מנתב״ג ועד ירושלים תוך דגש על השלבים הבאים:

ליווי טקסי של הארון מצריפין עד משכן הכנסת, קליטת רבבות משתתפים בירושלים אשר יחלפו על פני ארונו במשכן, ליווי הארון להר הרצל , טקס האשכבה וטקס הקבורה בחלקת גדולי האומה.
בנוסף לפריסת הכוחות בשטח, ייפעלו מספר מוקדי משטרה במקביל, על מנת להבטיח פיקוד ושליטה אפקטיביים לאורך המבצע, ובכלל זה פתיחת מרכז ניהול מידע משטרתי (מנמ"ל) במטא"ר , מוקד אגף התנועה, חדר פיקוד בנתב"ג לקליטת אח״מים שיגיעו מחו״ל, ופתיחת חפ״ק במחוז ירושלים.

על מנת לאפשר תנועה תקינה של השיירה מצריפין לי-ם, תוך פגיעה מינימאלית במרקם החיים התקין, מחר צפויים שינויים עתיים בהסדרי התנועה לכיוון י-ם, כמו גם ביום הלוויה עצמו (שישי), בשל ליווי אח"מים רבים הצפויים להגיע ארצה מנתב"ג.
מוקד אגף התנועה יעדכן באופן רציף את משתמשי הדרך באמצעות כלי התקשורת. אנו ממליצים לציבור הנהגים להתעדכן בדבר שינויים ושיבושים בהסדרי התנועה הצפויים, בפרט בכביש 1 ובתוך העיר ירושלים, באמצעות מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל – מוקד 110.

להלן פירוט הלו"ז וחסימות הצירים
החל ממחר בשעות הבוקר ייצא ארונו של פרס ממחנה צריפין ויעבור בנסיעה איטית על כביש 1 את הדרך לירושלים. בעקבות הנסיעה ייסגר הכביש לכיוון מזרח, לפחות לשעה. בשעה 8 בבוקר יסגרו כל צירי התנועה בקריית הממשלה ואיזור משכן הכנסת עד אחרי השעה 9 בערב.

בנוסף, החל מהשעה 08:00 יסגרו לתנועת כלי רכב כלל הצירים המובילים לרחבת הכנסת :
רח' קפלן, זוסמן, כביש 16 המקיף את הכנסת.
הצירים הנ״ל ישארו סגורים עד למחרת בבוקר עת יציאת מסע הלוויה לכיוון הר הרצל.

לרשות הציבור המבקש להגיע לרחבת הכנסת שם יונח הארון, עומדים חניונים חינם. משם ניתן יהיה להגיע לרחבת הכנסת באמצעות מערך היסעים (שאטלים).

להלן רשימת החניונים: חניון הרכבת במתחם התחנה. חניון טדי. חניון גבעת התחמושת וחניון עין יעל ליד גן החיות.

חניונים מחוץ לירושלים: חניון לטרון. מודיעין חניון 'חנה וסע'

היערכות שיא להלוויתו של פרס • חשש מפני כאוס בנתב"ג

ביום שישי כביש 1 יסגר לסירוגין משעות הבוקר המוקדות עם מעבר השיירות של מנהיגי המנהיגות השונים שיגיעו מרחבי העולם. כל צירי התנועה להר הרצל ייסגרו משעות הבוקר ועד אחרי 2 בצהריים, לאחר תום ההלוויה.

בנוסף, החל מהשעה 07:00 בבוקר, יחסמו לתנועת כלי רכב הצירים המובילים להר הרצל.
כלי רכב שיחנו לאורך הצירים יגררו.
להלן רשימת הצירים שיחסמו : איש שלום, פרבשטין, שדרות הרצל מצומת המיתרים עד כיכר הולנד, שמואל בייט לכיון הר הרצל, שד' הרצל, בית וגן, דרך הזיכרון.
הצירים המובילים מבתי המלון לכיון הר הרצל: אגרון, רמב"ן עד צומת בתי המלון, הכט, הרצל.
הצירים יפתחו בסיום מלוויה ופיזור המשתתפים.

ביום שישי בשעות הצהרים, עם סיום הלוויה, כביש 1 למערב צפוי להיחסם לסירוגין מירושלים לנתב"ג. ציבור הנהגים מתבקש להימנע מלנסוע בכביש מס' 1 במועדים בהם הוא צפוי להיחסם לתנועה.

מוקד התנועה של משטרת ישראל יעדכן את ציבור הנהגים באשר למצב העומסים והחסימות בצירים, כך שמומלץ להיות קשובים לאמצעי התקשורת.

כמו כן, מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל – 110, יעמוד לרשות האזרחים לשאלות ופניות באשר להסדרי התנועה ככל שנדרש.

עקב חסימות התנועה הנדרשות וכן, נוכח הצפי להגעה של אזרחים רבים ללוויה מכל רחבי הארץ, צפויים עומסים כבדים בצירים המובילים לירושלים – כביש 1 וכביש 443, הן ביום חמישי והן בשישי.

המשטרה קוראת לציבור לגלות אורך רוח וסבלנות בכבישים, נוכח קיומה של לוויה ממלכתית בעלת חשיבות בינלאומית.

"פגשתי אותו לראשונה על קברו של אחי" • צפו בנתניהו סופד לפרס

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן