בשיעור שמסר לעובדי משכן הכנסת התייחס ח"כ אורי מקלב לפטירתו של רה"מ והנשיא לשעבר והעלה על נס את פועלו למען עולם התורה • "גם בפן האישי פרס היה מתאמץ בשביל לעזור לאזרח הקטן"

בדברי תורה שנשא ח"כ הרב אורי מקלב לעובדי הכנסת לאחר תפילת מנחה, נוא הזכיר את הנשיא לשעבר שמעון פרס שארונו מוצב כעת ברחבת הכנסת.

"בפרשת השבוע אנו לומדים על מצוות הביכורים שהיא מצוות הכרת הטוב, חשוב ללמוד מכך על חובת הכרת הטוב, וודאי שיש להזכיר את הזכות של מר פרס בלימוד התורה של תלמידי הישיבות, ובפרט שבסביבה שבה הוא פעל זה היה בלתי מובן מאליו", אמר מקלב.

הוא הוסיף: "גם בפן האישי פרס היה מתאמץ בשביל לעזור לאזרח הקטן, ובשנותיו האחרונות התלונן שכבר אין ביכולתו לסייע כבעבר…וברור שצריך להכיר לו טובה".

עוד אמר מקלב כי "פרס נהג תמיד להתרפק על ברכת החיים שקיבל מהחפץ חיים זצ"ל, כן נהג לספר שמרן הרב שך זצ"ל למרות הביקורת האישית עליו אמר שבסוף חייו הוא יזכה לאהדה ציבורית שכ"כ הייתה חסרה לו".

"צריך גם לדעת שמסע לווייה כזה בהשתתפות של מנהיגי העולם, יש בו כבוד רב לנפטר, כמו שמצינו ביעקב אבינו שמוזכר בתורה שיוסף עשה לו כבוד גדול בכך שמלכי העולם הגיעו לחלוק לו כבוד", דברי מקלב.

7000 שוטרים, 100 מנהיגים ובירה במצור: נשלמות ההכנות להלוויתו של פרס