הרפורמים עתרו לבג"ץ בדרישה לאפשר "תפילה שוויונית" בכותל

בעתירה אותה הגישו התנועה הרפורמית וארגונים נוספים הם דורשים ליישם את החלטת הממשלה בדבר "רחבת תפילה שיווינית" באתר הקדוש, או לאפשר להם לחלל את הרחבה הנוכחית • 'התנועה למשילות ודמוקרטיה' דורשת לפסול את השופטים שדנים בנושא

הרפורמים לא מוותרים: התנועה הרפורמית, בשיתוף ארגונים נוספים, עתרו הבוקר לבג"ץ בדרישה שיורה לממשלה ליישם את החלטתה מלפני שנה בדבר הקמת "רחבת תפילה שיוויונית" בכותל. במידה והדבר לא יתבצע דורשים העותרים לאפר להם "לערוך טקסים ותפילות ברחבה הנוכחית". היל"ת.

מנכ"ל התנועה הרפורמית, גלעד קריב אמר: "הרוב המכריע של הציבור בארץ ובתפוצות תומך בהקמת רחבה שוויונית בכותל, אך הדבר היחיד שמונע זאת הוא הכניעה המבישה של הממשלה למפלגות החרדיות". בהמשך הוא התריס ואמר: "אנחנו מקווים שבג"ץ יורה לממשלה לעמוד בהחלטות שלה ולהחזיר את הכותל לידי העם היהודי כולו…העתירה מוגשת בשם מיליוני יהודים שחשים מודרים ומופלים באתר התפילה הקדוש ביותר לעם היהודי".

החרתה החזיקה אחריו ענת הופמן, יו"ר ארגון נשות הכותל, שאמרה: "העתירה הזו היא הפתק הכואב ביותר שהכנסנו עד עכשיו אל בין אבני הכותל. כתבנו בה על האטימות והכוחנות של הרשויות שמנהלות את הכותל ואנו תובעות עבורנו צדק ושוויון. הגיע הזמן לשחרר את הכותל, להפוך אותו למקום שהוא בית לכולן וכולם ולא עוד מעוז חרדי במימון המדינה".

דרישה: שופטי בג"צ נקטו עמדה במתווה הכותל – יש לפסול אותם

יצוין כי העתירה הוגשה לאחר ששופטי בג"ץ שדנו בעתירה טכנית שהגישו נשות הכותל נגד רב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ, ביקשו מהן להגיש עתירה כללית על המצב ברחבה כיום. התנהלות זו של שופטי בג"ץ עוררה זעם בקרב ציבור שומרי התורה וגורמי משפט שמרניים.

'התנועה למשילות ודמוקרטיה' קראה לפסול את הרכב השופטים מאחר והם " זמינו עתירה ולקחו צד". "לא ניתן להסכים עם אופן פעולה זה של בית המשפט, הפועל באופן גלוי באמצעות העותרים לצורך קידום אג'נדה פוליטית-תרבותית מובהקת", נמסר מהתנועה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *