שחיתות בבל"ד: חברי הכנסת זועבי וזחאלקה זומנו לחקירה

חברי הכנסת הערביים ממפלגת בל"ד יגיעו ביום שני הקרוב למשרדי לה"ב 433 וייחקרו במסגרת פרשת המימון הלא חוקי לכאורה שקיבלה המפלגה • במפלגה טוענים שמדובר ברדיפה פוליטית

חברי הכנסת ג'מאל זחאלקה וחנין זועבי המשתייכים למפלגת בל"ג, שרצה לכנסת במסגרת רשימה המשותפת יחד עם שאר המפלגות הערביות, יתייצבו ביום שני הקרוב לחקירה במשרדי יחידת להב 433, במסגרת פרשת השחיתות המיוחסת לעשרות פעילים ובכירים במפלגה הערבית – כך דווח בחדשות 10.

כזכור, בשבועות האחרונים נעצרו עשרות מאנשי המפלגה במסגרת חקירה בנוגע למימון לא חוקי שקיבלה בל"ד לכאורה במסווה של תרומות. בין העצורים בפרשה עד כה היו בכירים, פעילים, עורכי דין ורואי חשבון הפועלים במסגרת מפלגה.

על פי המידע שבידי חוקרי להב, במשך תקופה ארוכה זרמו למפלגה מיליוני שקלים מארגונים שונים בעולם הערבי בהם מקטאר. חלק מהכסף הוברח לישראל בדרכים שונות, גם במזוודות מזומנים. בסך הכול זרמו למפלגה מיליוני שקלים.

במפלגה יצרו מצג שווא ולפיו למפלגה יש תורמים רבים. ממיפוי שערכו ביחידה הארצית לחקירות הונאה עלה כי יותר מאלף משפחות שנתנו כביכול "תרומה" כלל לא עשו כן, ומדובר בכיסוי לכספים לא-חוקיים שהגיעו לישראל ושאותם בכירים ניסו לשוות להם מראה של תרומה רגילה. חלק מהמשפחות שמסרו עדות במשטרה טענו כי מעולם לא תרמו שקל למפלגה וכי אין להן מושג כיצד נרשמה התרומה על שמם.

פרשת שחיתות במפלגת בל"ד: למעלה מ-20 חשודים נעצרו

מנגד, יו"ר התנועה ח"כ זחאלקה אומר בראיון לאל-מוניטור, כי "ההתנפלות על התנועה היא מעשה מכוון מלמעלה – מראש הממשלה בנימין נתניהו, שאינו יכול להפחיד באיומי סכנות הגרעין האיראני ובחר להתגולל על חברי הכנסת הערבים ותנועת בל"ד בעיקר. זה ניסיון לדה-לגיטימציה, לפגיעה ולהפחדה. זה משתלב היטב באווירת הפאשיזציה שנתניהו משרה. נתניהו צריך אויב שבאמצעותו יבנה את ההסתה והשיסוי, ויזכה באהדה על שהוא כאילו נאבק באויב".

לדברי ח"כ זחאלקה, מבקר המדינה מינה שני נציגים מטעמו לבדיקת המסמכים שבידי בל"ד שמסבירים את מימון המפלגה. "הם עשו בדיקות נרחבות במשך כחצי שנה ולא מצאו כלום", הוא אומר, "אבל עוד לפני שתמה ההתנהלות מול המבקר פרצה המשטרה נגדנו. כשמדובר בפשיעה ברחוב בערבי המשטרה רדומה, אך לעומת זאת כשמדובר בעניינים פוליטיים הם היפר אקטיביים. בגלל שאנחנו מפלגה ערבית ואומרים לפעמים דברים מרגיזים, מיד המשטרה התנפלה עלינו".

את החשדות כי בל"ד קיבלה בין השאר כספים מבשארה, הוא דוחה על הסף. "אין שחר לטענה", אומר ח"כ זחאלקה, "אנחנו אוספים תרומות ויש לנו קבלות. מגיע לנו לאסוף כספים מקטאר. הכספים הללו שקופים והם הולכים לפעילות ברוכה כמו מתקני ספורט, קבוצות כדורגל, מכוני מחקר ומלגות לסטודנטים. אנחנו דווקא מתלוננים שאנחנו מקבלים מעט מדי מהעולם הערבי".

מיליונים במזוודות? "זו רדיפה פוליטית של נתניהו", טוען ח"כ זחאלקה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *