המונים השתתפו אחה"צ בהלוויתו של רס"מ יוסי קרימה הי"ד שנרצח בפיגוע הירי הבוקר בירושלים • "יוסי עשוי מחומר של גיבורי ישראל", ספד לו מפקדו • כעת מובאת למנוחות לבנה מליחי הי"ד, שנרצחה גם היא בפיגוע

הלב נקרע: המונים ליוו אחה"צ למנוחת עולמים את רב סמל יוסי קרימה הי"ד, שנרצח בפיגוע הדקירה הבוקר בירושלים. עין לא נותרה יבשה בהספדו המרגש של אביו שזעק: "ילד כל כך שמח היית שאוהב לעזור לזולת. לעשות תרומה בחג…איך אני אוכל לשרוד? איך אני ממשיך מפה?"

סגן ניצב מאיר נמיר, מפקד יס"מ ירושלים. הוסיף: "משפחת יס"מ מרכינה ראש…זה יום כואב שייצרב לעד בלבותיהם של לוחמי היחידה. יוסי עשוי מחומר של גיבורי ישראל. אנו מצדיעים לך בפעם האחרונה. יהי זכרך ברוך".

בשעה זו מובאת למנוחות האשה לבנה מליחי הי"ד, שנרצחה אף היא בפיגוע.

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך אמר בזירת הפיגוע הקשה היום בירושלים כי קיימת עלייה בהסתה ובניסיונות הפיגועים בתקופת החגים, אך יש להמשיך בשגרת החיים תוך שמירה על עירנות מוגברת.

לפי דיווחים בכלי תקשורת פלסטיניים, המחבל, בן 39, הוא תושב שכונת סילוואן במזרח ירושלים. לפי השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, המחבל הוא בעל תעודת זהות כחולה. על פי דיווח בחדשות 10, המחבל היה אמור להתחיל לרצות היום עונש מאסר בגין עבירות הסתה בפייסבוק, לאחר שקרא לפגיעה ביהודים.

בתמונה: סגן שר הביטחון עם השוטר שנרצח הי"ד

הפיגוע בירושלים: נקבע מותם של שני הפצועים באורח אנוש

רב-פקד יוני הראל, ששהה במטה המשטרה ושמע את קולות הירי, סיפר לחדשות 10 על זירת הירי: "שמעתי צרור יריות מהמשרד, מיד רצתי החוצה וחיפשתי את הנפגעים. מצאתי שלושה וכמטפל בכיר נצמדתי לפצועה אנוש, ביצענו בה פעולות החייאה מתקדמות ופינינו אותה להר הצופים".

"מיד הבחנתי שמדובר בפיגוע", הוסיף הראל, "זה היה רעש חריג וכמי שחווה פה לא מעט אירועים ישר זיהיתי שמדובר בפיגוע. כשיצאתי החוצה ראיתי שהרבה מאוד שוטרים יורים על רכב שנמלט, לכן התרכזתי בטיפול בנפגעים. זה אירוע שמתגלגל לאורך ק"מ וחצי-שניים. ראיתי אישה בתוך רכב, עם פצע ירי באזור הלסת ובהכרה, העברתי אותה לחובש ורצתי לכיוון תחנת הרכבת, שם שכבה אישה מחוסרת הכרה עם חור כניסה בצוואר".

"לא מפתיע שמנסים לבצע פיגועים כדי להפר את שלוות החגים"

פיגוע ירי בירושלים: שוטר יס"מ ואישה פצועים באורח אנוש