יאיר רביבו, הצהיר במהלך אירוע הקפות שניות כי בתגובה לרעש הנגרם כתוצאה מהמואזין, הוא ישמיע בתגובה את אמירת "שמע ישראל" בסלסולו של חבר המועצה אריה לוי

במהלך אירוע הקפות שניות שנערך הלילה בעיר לוד, הצהיר ראש העיר יאיר רביבו כי מצא פתרון מקורי להתמודדות עם קולות המואזין החזקים הבוקעים מהמסגדים בעיר, עליהם מתלוננים רבים מתושבי העיר.

היה זה לאחר שחבר המועצה, אריה לוי, סלסל את אמירת הפסוק "שמע ישראל". רביבו נטל את המקרופון ואמר, "מקליטים את זה עכשיו וזה יופנה בכל פעם עד שלא ינמיכו את המואזין כשיחרגו מהרעש. מקובל עליכם?" שאל.

בהמשך התגאה: "תראו איזו מועצה יש לנו. מתוך 19 חברי מועצה, יש 15 יהודים, ארבעה לא יהודים, ומתוך 15 יהודים – יש עשר חובשי כיפה". הוא ציין כי ב-30 בחודש, כשישונה השעון לשעון חורף יתפללו חברי המועצה מנחה וערבית בישיבה. "יש קידוש השם גדול מזה?".

מלשכתו נמסר כי "השימוש ברמקולים להשמעת קריאות המואזין, הפך כבר מזמן לתופעה כלל ארצית בערים מעורבות בישראל. התופעה גורמת סבל ומטרד יומיומי והפרעה למנוחת של תושבים החל משעות הבוקר המוקדמות ובמשך כמה פעמים ביום, הן של תושבים יהודים והן של ערבים המתגוררים בסמוך למסגדים. מאז שנבחר רביבו לראשות העירייה נעשו ניסיונות להתמודד עם התופעה במישור המשפטי, שכן מדובר בהפרה בוטה של חוק הרעש, במקביל להידברות בדרכי שלום כדי להנמיך באופן ניכר את עוצמת הרמקולים, אולם עד כה ללא הועיל".

ההצעה להגבלת הווליום במסגדים לא עלתה לדיון