כתב אישום הוגש נגד משתתפים בחתונה שתיעוד ממנה חשף כי הם רקדו עם נשקים שלופים ודקרו את תמונת הילד הערבי שנשרף למוות בכפר דומה • עו"ד בן גביר: בחתונות ערביות לא רק מנופפים בנשק, גם יורים בהם

בצעד חריג התקשרו לפני מספר דקות מפרקליטות ירושלים לחשודים שהשתתפו בחתונת יקיר אשבל ועדכנו אותם כי הפרקליטות מגישה כתב אישום נגדם. פרקליטות מחוז ירושלים ׁׁ(פלילי), באמצעות עו"ד ארז פדן ועו"ד יפעת פנחסי- נבו, הגישה לבית משפט השלום בעיר כתבי אישום נגד 13 נאשמים (5 מהם קטינים בני 14-17) בגין הסתה לאלימות או לטרור ועבירות נוספות. בתאריך 7.12.15 באולם בירושלים התקיימה חתונתו של אחד הנאשמים, יקיר אשבל מיד בנימין. על פי כתב האישום, אשבל היה מזמין האירוע באולם וכן בעל שליטה בנעשה באירוע בו נכחו כ 500 איש.

זמן קצר לפני החתונה, נעצרו מספר חשודים בביצוע פיגוע רצח שהתקיים בלילה שבין 30-31.7.15 בכפר דומא שבשומרון. לפני החתונה, הודפסו תמונותיהם של בני משפחת דוואבשה סעד, ריהאם ועלי כפי שפורסמו בכלי התקשורת לאחר הפיגוע בכפר דומא, תמונה של התינוק עלי ותמונת הכתובת "נקמה". התמונות הודבקו על קרטונים וחוברו להם קרשים כך שניתן יהיה להניפם כשלטים בחתונה.

במהלך החתונה שר אחד הנאשמים, סיני תור מרמת השרון, את השיר "יבנה המקדש". סיני תור הוסיף לשיר מלים ואמר פעמיים "ישרף, ישרף המסגד" וכן "יתפוצץ, יתפוצץ המסגד". במהלך השמעת השיר, רקד אחד הנאשמים, דניאל צבי משה פינר מכפר תפוח, כאשר כתוב על חולצתו "אין ערבים אין פיגועים" והניף בידו חולצה צהובה ועליה סמל תנועת "כך".

על פי עובדות כתב האישום, במהלך החתונה החל סיני תור זמר החתונה, לשיר שיר שמילותיו "זכרני נא וחזקני נא אך הפעם הזה האלוהים ואנקמה נקם אחת משתי עיני מפלשתים", מיד לאחר מכן, הוא המשיך ושר את פסוק כ"א ממזמור ק"ד בספר תהילים "הכפירים שואגים לטרף ולבקש מאל אוכלם". בעת הזאת, לקול השירים "זכרני נא" ו "הכפירים שואגים לטרף", החלו הנאשמים לרקוד, בצוותא חדא עם כמה עשרות צעירים מבאי החתונה ובהם קטינים רבים, תוך שהם מניפים את ידיהם באוויר, וחלקם מניפים את תמונות משפחת דוואבשה, שני רובים אוטומטיים מסוגM4 (נשק קלעים צה"לי, אחד מהם שייך לחייל מנחם כהן) ו-M16 קצר, אקדחים או חפצים הנחזים להיות אקדחים, בקבוקי זכוכית אשר הוכנסו לתוך פייתם בדים כך שהם דימו בקבוקי תבערה וסכינים. אחדים מהרוקדים רקדו כשהם רעולי פנים.

במהלך הריקוד, אחדים מהרוקדים דקרו פעם אחר פעם תמונות משפחת דואבשה באמצעות סכינים, אחדים אף הציתו וקרעו את התמונות, וחלק מאוחזי הנשק אף דרכו את כלי הנשק, כל זאת בעוד סיני תור מעודד ומלהיב אותם בשיריו, ומעת לעת מחליף את מילות השיר "פלישתים" ב"פלסטין" בשיר "זוכרני נא" ובשיר "הכפירים שואגים" הוסיף את המילים "ריבונו של עולם אנחנו עוד רעבים", על מנת לשלהב את הרוקדים ולתמוך במעשיהם. על פי כתב האישום, במעשיהם פרסמו הנאשמים בצוותא חדא קריאות לעשיית מעשה אלימות או טרור או דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה אלימות או טרור, תמיכה או הזדהות עימו, ועל פי תוכנו של הפרסום המסית והנסיבות שבהן פורסם, יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה אלימות וטרור.

כתב האישום הוגש באישורו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נוכח אופי העבירות המיוחסות לנאשמים. התיק נחקר על ידי היחידה לפשיעה לאומנית של מחוז ש"י.

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את אחד הנאשמים אומר כי: "מדובר בצעד פופוליסטי של הפרקליטות שבדרך כלל שולחת כתבי אישום בדואר לנאשמים משוחררים, אך הפעם נדמה שהרצון להוציא הודעה לתקשורת גובר על זכויות הנאשמים שראוי היה שיעיינו בכתב האישום ולא יקבלו הודעה טלפונית" . כתב האישום יכלול בתוכו אישומים בגין ניפוף בנשק ועו"ד בן גביר ממשיך ותוקף ואומר כי; "מן הראוי שבפרקליטות יגישו קודם כתבי אישום נגד משתתפי חתונות באום אל פחם ורהט שלא רק שמנופפים בנשק אלא אף יורים באוויר.- בפרקליטות גיבורים על יהודים ותחושה קשה של גזענות ואכיפה בררנית ממשיכה להיות באוויר".