בעקבות מעשי האלימות הקשים בשבועות האחרונים שבהם היו מעורבים מסתננים, ערך השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', סיור בדרום תל אביב והפיל את האשמה על השר ישי • אהרונוביץ': "לתת למסתננים כרטיס טיסה ואלף דולר בכיס"

על רקע האלימות הגואה בשבועות האחרונים, ההולכים ומתרבים, יצא השר לביטחון פנים היום (ד') לסיור בשטח, והגיע לאחר ממוקדי הפשע המרכזיים ביותר בישראל – מתחם התחנה המרכזית החדשה שבדרום תל אביב.

בזמן הביקור תקף אהרונוביץ' את שר הפנים אלי ישי וכן גורמים בממשלה, בעקבות הטיפול הלקוי בנושא העובדים הזרים והפליטים מאפריקה.

קרא עוד:

[postim]

"לא הביאו לנו אפילו עצור אחד"

לדברי אהרונוביץ' "משרד הפנים ויחידת עוז לא מתפקדים כבר חודשיים. אין אכיפה. ביקשו מאיתנו להכין מקומות כליאה. הכנו 2,000 מקומות כליאה בבתי הכלא, אבל לא הביאו לנו אפילו עצור אחד".

אהרונוביץ' דאג להרחיק את האשמה ממשטרת ישראל שתחת אחריותו. "המשטרה נלחמת, אבל היא לא יכולה להילחם לבד", אמר.

"למרות ההתקדמות בהקמת הגדר עם גבול מצרים, על פי הנתונים עדיין נכנסים לשטחי הארץ בין 300 ל-500 מסתננים מדי שבוע, אמר אהרונוביץ' והוסיף כי "צריכים לטפל בבעיה ברמה הלאומית. העובדה שנכסנים כמויות כאלה בכל שבוע זה לא בסדר".

"דרכון, כרטיס טיסה ואלף דולר"

לדברי אהרונוביץ' "מה שאנחנו צריכים זה לדאוג קודם כל זה לעצור את כניסת המסתננים, ואחר כך להוציא אותם מרצון. לתת להם דרכון, כרטיס טיסה ואלף דולר בכיס".

בהתייחסו להחלטתו של ראש עיריית תל אביב רון חולדאי להקים סיירת ביטחון מקומית, אמר אהרונוביץ' כי יש לשלב אותה עם השיטור המקומי כדי לייעל את הפעילות.

בשבועות האחרונים עדים תושבי המדינה לגל חסר תקדים של אלימות קשה ברחבי הארץ ובפרט בתל אביב, בהם מעורבים מסתננים ושוהים בלתי חוקיים.