הרפורמים ניסו לחלל את קדושת הכותל; המתפללים בלמו אותם בגופם

מראה כואב ליד שריד בית מקדשנו: עשרות רפורמים צעדו הבוקר בערבוביה, כשבידיהם ספרי תורה, משער האשפות לכותל המערבי במטרה לגבות את הפרובוקציה החודשית באתר הקדוש • הם נבלמו ע"י מתפללים שמחו כנגד החרפה

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • בעקבות פטירת האב חתונת הבת נדחתה

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

שוב פרובוקציה מזעזעת ברחבת הכותל המערבי: עשרות רפורמים ורפורמיות צעדו הבוקר בעקבוביה, עם ספרי תורה בידיהם, משער האשפות לרחבת הכותל המערבי. מטרת הצעדה: "לחזק את נשות הכותל בתפילה החודשית שהן מקיימות", כלשונם. ובתרגום חודשי: לסייע ולתת גיבוי לפרובוקציה החודשית באתר הקדוש.

הצועדים, עליהם נמנו ראשי התנועה הרפורמית והקונסרבטיבית, לא נבלמו למרבה הצער ע"י המשטרה (כפי שקרה במקרים קודמים), מה שאפשר להם להכניס – לראשונה – לרחבה המרכזית את ספרי התורה.

אם לא די בכך כמה מאנשיהם החליטו למתוח את החבל עוד יותר ולהכניס את הספרים לעזרת הנשים. בשלב זה קצה נפשם של המתפללים מחילול הקודש המזעזע ואלו החלו לבלום את המעשה בגופם. המשטרה שמרה כל העת על מרחק ולא התערבה אולם מאוחר יותר היא הודיעה על מעצרם של מספר פעילים רפורמים ומפגינים שמחו בעדם

ומה עומד מאחורי החרפת הפרובוקציה? ההערכה היא שהרפורמים מבקשים לשוב לתודעה הציבורית ולזרז את אישור מתווה הכותל לאחר שזה מוסמס ע"י המפלגות החרדיות.

מנכ"ל התנועה הרפורמית בישראל, ראביי גלעד קריב, אמר הבוקר בהתרסה: "הכותל המערבי לא יהיה אותו כותל אחרי היום הזה. בפעם הראשונה, נשים וגברים, יהודים רפורמים וקורנסרבטיבים, חילונים ואורתודוקסים, עומדים על הזכות שלהם להיכנס לכותל המערבי. היום שחררנו את הכותל מידי שליטת החרדים. המפלגות החרדיות לא יקבעו לרוב העם היהודי איך להתפלל. עם ישראל חי. אנחנו לא מוכנים יותר לא לאפליה, ולא להסתה ולא לכניעה המבישה של ממשלת ישראל למיעוט קטן וכוחני. אם ממשלת ישראל לא תיישם את מתווה הפשרה, אנחנו, יחד עם יהדות העולם, נחזיר את הכותל לידי העם היהודי כולו". עפ"ל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן