הביזיון בכותל: "הלב נקרע לגזרים, צריך לעצור את המגפה"

זעזוע ומחאה בעולם היהודי בעקבות הפרובוקציה המחפירה הבוקר ברחבת הכותל המערבי • רב הכותל בתגובה חסרת תקדים בחריפותה: "הכותל המערבי והעם היהודי זועקים היום 'די!'...נשות הכותל גוררות את כולנו בדרך ללא מוצא"

"נשות הכותל פגעו היום באלפי מתפללים ומתפללות, כשקיימו תפילה מעורבת הפגנתית בתוך עזרת הנשים, וביזו ספרי תורה כשהעבירו אותם מיד ליד כאחרון החפצים": כך אומר הבוקר רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ, בעקבות הפרובוקציה הנבזית ברחבת הכותל, הבוקר..

הרב רבינוביץ מוסיף: "מתוך חרדה עמוקה מפגיעה בספרי התורה הרבים שהובאו במסגרת ההפגנה, הנחיתי את סדרני הקרן למורשת הכותל המערבי שלא להתעמת עם המפגינות, על אף שהפירו באופן ברוטלי לא רק את הנחיית היועץ המשפטי לממשלה, אלא כל הנחיה וכל מנהג של הכותל המערבי מאז ומעולם. הלב נקרע למראה ספרי תורה, הקדושים מכל קדושה, נישאים כשלטי הפגנה. מעולם לא היה כדבר הזה. אוי מה היה לנו".

הרפורמים ניסו לחלל את קדושת הכותל; המתפללים בלמו אותם בגופם

לדבריו, "עשרות גברים זרים בעזרת הנשים, צעקות מפגינים וצלמי תקשורת – אלה מחזות שקורעים כל לב יהודי. האם זהו הכותל שלנו? המקום ממנה לא זזה שכינה? יבורכו רוב מתפללי הכותל, שנענו לפנייתי שלא נגררו לפרובוקציה, ולא העניקו לנשות הכותל הקיצוניות את התמונות המזעזעות של יהודים מתכתשים אלה עם אלה למרגלות שרידי בית המקדש; אבל, לדאבוני, הצליחו נשות הכותל לצרף אליהן להפגנה הפעם גם מנהיגים מן התנועות היהודיות הליברליות בארה"ב".

"אחיי היהודים, הכותל המערבי והעם היהודי זועקים היום 'די!' האם אינכם רואים כיצד נשות הכותל גוררות את כולנו בדרך ללא מוצא. דרך של קנאות, של אלימות, של הפגנות, של מלחמת אחים עד לסוף המר?! עד מתי?! הכותל המערבי הוא מקום קדוש. מקום של תפילה. מקום של אחדות. מיליוני מבקרים ומתפללים בכותל המערבי מעידים בכל יום כי זהו רצונו של רובו המוחלט של העם היהודי. עיני העם היהודי כולו נשואות אלינו היום לעצור את המגפה", מסיים הרב רבינוביץ' את דבריו.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו