זאת לאחר הבנות שהושגו בין נציגי האוצר להסתדרות בתום מו"מ ממושך • מנכ"ל האוצר:"אני שמח שהצדדים גילו אחריות וביטלו שביתה שהייתה יכולה להסב נזק רב למשק"

השביתה הכללית של עובדי חברת התחבורה הציבורית בגדולה בישראל שאמורה היתה להתקיים מחר בוטלה, זאת לאחר שהושגו הבננות בין חברת 'אגד' למשרדי האוצר והתחבורה'.

על פי ההבנות סוכם, כי משרד האוצר יעביר סך של כ-150 מיליון ₪ להבטחת משכורות העובדים בחודשים הקרובים. כמו כן, הצדדים סיכמו על צעדים בוני אמון, בהם: מתן שי לחג לעובדים (לאחר שעוכב בשבועות האחרונים). עוד סיכמו הצדדים על כניסה למשא ומתן אינטנסיבי בן חודש ימים, שבמסגרתו ייחתם הסכם כולל בחברת אגד בראשותם של מנכ״ל האוצר, יו״ר ההסתדרות ויו"ר אגד.

עם ההודעה על ביטול השביתה אמר מנכ"ל משרד האוצר, שי באבד כי הוא שמח שהצדדים גילו אחריות וביטלו שביתה שהייתה יכולה להסב נזק רב למשק, בנוסף הביע באב"ד קורת רוח מכך ש"בחודש הקרוב נכנס למו״מ אינטנסיבי עם אגד על מנת להגיע להסכם ארוך טווח".

יצויין כי מי שפעל בנושא מאחורי הקלעים לאורך כל השבוע שעבר היה יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני שהיה מתואם מול משרד האוצר.

בשבוע שעבר נפגשו יו"ר אגד מר אבי פרידמן ,ראש אגף הכספים באגד ואריה פרנקל דובר אגד למגזר החרדי, בנסיון לפתור את הסכסוך בין משרד האוצר לאגד ולמנוע את השביתה הגדולה של אגד.

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד הבטיח ליו"ר ועדת הכספים גפני שימנע בכל מחיר את השביתה