"מימון השמאל הקיצוני פוגע בישראל וגם באירופה"

גרשון מסיקה לחברי הפרלמנט האירופי בבריסל: "ללא מדינת ישראל אי אפשר יהיה לעצור את הסחף האיסלמי מלהגיע לאירופה"

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, התארח השבוע כאורח כבוד בכינוס רשמי בפרלמנט של האיחוד האירופי בבריסל. מדובר בביקור תקדימי, ראשון מסוגו, של מנהיג התיישבות ביו"ש, בפרלמנט האיחוד האירופי, המזוהה  כבר שנים רבות כטריבונל האנטי ישראלי החריף ביותר ובודאי אנטי התיישבותי, וכן כמממן המרכזי של ארגוני השמאל הקיצוני בישראל.

מסיקה הוא מנהיג המתנחלים הראשון מאז ומתמיד שהשתתף כאורח כבוד באירוע רשמי בפרלמנט האירופי.

הכינוס התקיים באולם ועדת החוץ של הפרלמנט האירופי, בבניין הפרלמנט בבריסל, והוא היווה את שיאו של שבוע רצוף של פגישות מדיניות שקיים מסיקה עם חברי פרלמנט, פרופסורים ומנהיגים ומעצבי דעת קהל מאירופה, כחלק מ"מלחמת ההסברה" והסיורים שמנהלת המועצה האזורית שומרון בארץ ובחו"ל.

יחד עם ראש המועצה גרשון מסיקה השתתפו בכינוס ובפגישות המדיניות גם יועץ ראש המועצה ומנהל היחידה האסטרטגית יוסי דגן ומנהל יחידת קשרי חוץ שליד מועצת שומרון דוד העברי.

הכינוס הינו אירוע גומלין לסיור שקיים בשומרון לפני ארבעה חודשים סגן יו"ר ועדת החוץ של הפרלמנט האירופי, ד"ר פיורלו פרוברה, שצפה מהרי השומרון יחד עם ראש המועצה גרשון מסיקה על תל אביב ונתב"ג, ביקר בישובים והפך לידיד ההתיישבות ביהודה ושומרון.

יחד עם מסיקה הגיעו גם נכבדים ערבים התומכים בחיים לצד ההתיישבות ביו"ש, ביניהם השייח פאריד חאדר אל ג'אברי מחברון, השייח עאטף קרינאווי מרהט, ראש מועצת כפר כנה מחמוד ע'אסי, וכן ח"כ ניסים זאב ופרופסור הלל ויס.

האירוע התקיים במעמד ראשי ועדת החוץ של הפרלמנט האירופי, חברי פרלמנט האיחוד האירופי, עשרות חברי פרלמנט בכירים ממדינות אירופה, פרופסורים ידועי שם מרחבי היבשת והנאומים תורגמו סימולטנית.

מסיקה אמר בין השאר: "נביאי ישראל ניבאו שלפני בוא המשיח יהיה בלבול, כשיהפכו את הטוב לרע ואת הרע לטוב. אנו רואים זאת היטב כיום. אחד הדברים המרכזיים בתנ"ך, ששלושת הדתות הגדולות מאמינות בו, הוא ההבטחה של ארץ ישראל לעם היהודי והציווי להם ליישבה.

"אין עוד עם בעולם עם מסמך בעלות כה חזק על ארצו כמו העם היהודי ביחס למולדתו – ארץ ישראל. עם ישראל מגשים בעצם הקמת מדינת ישראל, ובפרט במהלך התיישבות והבניה בארץ ישראל את ההבטחה והציווי האלוקיים, ועל מנהיגי אירופה לעמוד לימינו של עם ישראל ולסייע לו בכך".

להפסיק את המימון לארגוני שמאל קיצוניים

מסיקה קרא בנאומו לחברי הפרלמנט באיחוד האירופי להפסיק את המימון לארגוני השמאל הקיצוני שפועלים לדבריו לקעקע את הלגיטימציה של מדינת ישראל: "מדובר בארגונים קיצוניים בעלי אחיזה מזערית בציבור, המנסים בכל כוחם להסית את העולם נגד מדינת ישראל בעלילות שווא.

מוזר הדבר שדווקא בתקופה שחלק ממדינות באירופה נמצאות על סף התמוטטות ואחיותיהן החזקות נאלצות להפריש ממיטב כספן להצלתן, מוצאים לנכון גורמים מסוימים באירופה להוציא מיליארדי יורו על פעילות זו. אין הסבר הגיוני להתנהגות הזו", ציין מסיקה.

דברו של מסיקה זכו למחיאות כפיים ולתמיכה מחברי הפרלמנט באירופה, אשר כאמור עשרות מהם כבר סיירו בשומרון כאורחי המועצה האזורית ושמרון.

(צילום: מועצה אזורית שומרון)

גרשון מסיקה בפרלמנט האירופי גרשון מסיקה בפרלמנט האירופי (1) גרשון מסיקה בפרלמנט האירופי (2)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *