דרישה: לפתוח בחקירה פלילית נגד התנועה הרפורמית

הרקע לדרישה: ההתפרעות והפרובוקציה של חלק מאנשי התנועה בכותל המערבי בשבוע שעבר • "תמוהה העובדה כי משטרת ישראל נמנעה מלבצע את תפקידה ואפשרה למתפרעים הרפורמים לתקוף את הסדרנים והמתפללים"

 • אמירת פרשת המן שתים מקרא ואחד תרגום ביחד עם מרן שה"ת הגר"ח קניבסקי

  תוכן מקודם

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם

 • הדרך שלך לפרנסה ברווח - בהתחייבות

  תוכן מקודם

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

בשבוע שעבר נחצה קו אדום נוסף בפרובוקציה החודשית של נשות הכותל והתנועות הרפורמיות בכותל המערבי. היום פנה מרכז ליב"ה במכתב למפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי וליועץ המשפטי לממשל, אביחי מנדלבליט, בבקשה להורות על פתיחת חקירה פלילית והעמדתם לדין של מחוללי המהומות.

במכתב התלונה, עליו חתום עו"ד משה פולסקי, נאמר כי "במעשיהם גרמו הצועדים להתפתחות תגרה המונית ברחבת הכותל".

"תמוהה היא העובדה כי במשך כל תקופת ביצוע העבירות האמורה, נמנעה משטרת ישראל מלבצע את תפקידה, לא אכפה את החוק והסדר במקום ואפשרה למתפרעים הרפורמים לתקוף את הסדרנים, את המתפללים והאזרחים ואפשרה להם, לפגוע בקדושת המקום וברגשות הנוכחים והמוני שלומי אמוני בית ישראל", מציין עו"ד פולסקי.

פולסקי אף מפרט את העבירות עליהם עברו משתתפי הצעדה: "חשוב לציין כי בהתאם לתקנות השמירה על מקומות קדושים ליהודים, תשמ"א-1981 הכותל המערבי ורחבתו, נכללים האיסורים בדבר עריכת טקס דתי שלא על פי מנהג המקום, הפוגע ברגשות ציבור המתפללים כלפי המקום. אין ספק כי עריכת טקסים רפורמיים וקונסרבטיביים כשלעצמם, ברחבת הכותל המערבי, ואף עריכת טקסים בהם מעורבים גברים ונשים ללא הפרדה בתוך עזרת הנשים אינם תואמים את מנהג המקום פוגעים ברגשות ציבור המתפללים במקום, פוגעים ברגשות כלל שלומי אמוני בית ישראל ואף עשויה להביא לפגיעה בשלום הציבור. כיוצא מכך, חילול מקום קדוש או פגיעה בו בכל דרך אחרת, דינה – מאסר שבע שנים".

במרכז ליב"ה ציינו בהמשך להגשת התלונה כי "שתיקתם של גורמי אכיפת החוק מול ההתנהלות של מנהיגי התנועות הרפורמיות חמורה ומדאיגה. גורמים רפורמים עסוקים כבר תקופה ארוכה בלפלג את עם ישראל ומבקשים לקרוע את הכותל- לב האומה.

המיעוט הקולני המגיע בליווי כלי תקשורת פוגע הן בחוקי מדינת ישראל והן ברגשות עם ישראל , אין רצונם להתפלל ולהיות חלק מקדושת המקום אלא מטרתן אחת ויחידה – ליצור פרובוקציות ולפגוע במדינת ישראל. אנו קוראים לגורמי המשטרה והיועמ"ש לנקוט בכל האמצעים הנדרשים להעמיד לדין את מי שעברו על החוק ולפעול כדי למנוע בעתיד הישנות של מקרים דומים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו