סגן השר איוב קרא חשף פרשיה ביטחונית תחת צו איסור פרסום

הבוקר חשף קרא פרשיה ביטחונית שנשמרת בסוד למעלה משנה וחצי במסגרת הודעה לעיתונות שהוציא. רק כעת הותר לפרסום כי יש סיפור כזה, אך פרטיו עדיין אסורים לפרסום • כל מה שמותר לספר, בגוף הכתבה

נתחיל מהסוף. אין שום דבר שמותר לספר על הפרשיה הביטחונית מלבד העובדה שיש פרשיה ביטחונית בה מעורבת ישראל והיא כוללת סיכון חיי אדם.

המדובר בפרשיה ביטחונית המתנהלת מתחת לרדאר התקשורתי כבר למעלה משנה וחצי ואיש לא חשב לסכן חיי אדם ולחשוף את פרטי הפרשייה, עד שהגיע סגן השר איוב קרא.

היום, בשעות הבוקר, הוציא איוב קרא הודעה לעיתונות בו הוא חושף חלק מפרטי הפרשה שהגיעו לידיו. לטענת גורם במערכת הפוליטית, הפרטים הגיעו לידיעתו רק אתמול, וכבר מיהר לפרסמו.

בצנזורה נדהמו לראות את הודעתו של סגן השר ואסרו את פרסומה. דוברו מיהר לשגר את ההודעה הבאה: "לגבי ההודעה ששלחנו אנו מבקשים לקבל אישור הצנזורה לכל פרסום וראיון. תודה".

רק עכשיו, בשעות הערב, לאחר שכלל הכתבים הפוליטיים כבר נחשפו לפרטי הפרשיה, החליטו בצנזורה לאפשר את פרסום העובדה שישנה פרשיה ביטחונית בלי לפרסם את פרטיה.

מה גרם לסגן השר קרא לפרסם את הדברים? "החלטתי לפרסם את הסיפור השבוע כי על מצפוני מונחת האחריות. אני לא אתן זה יקרה, אני מפעיל את כל הקשרים ולכן הוצאתי את הסיפור החוצה", אמר איוב קרא בהודעה לעיתונות.

קרא טען שפרסם את פרטי הפרשה מכיוון שהוטעה על ידי קרובי המשפחה של הישראלי, שאמרו לו כי הפרשה אינה אסורה בפרסום. יצויין כי קרא אף פרסם תמונה וסרטון הקשורים לחשיפת אותה פרשיה ביטחונית שפרטיה אסורים לפרסום.

גורם מדיני אמר בתגובה לפרשה: "דבריו של קרא על איטליה (כאשר טען כי רעידת האדמה שם הייתה בתגובה להחלטת אונסק"ו שניתקה את הזיקה היהודית להר הבית) והפרסום המזיק מהיום מוכיחים שהוא מתנהל בחוסר אחריות הגורם נזק מדיני וסיכון חיי אדם. ראש הממשלה חייב לקרוא אותו לסדר".

3 תגובות

בגלל שהוא דרוזי מותר לו לדבר מה שהוא רוצה?
צריך להעניש חכי"ם שמדברים יותר מדי.

אכן, הח"כים שלנו היהודים נוהגים באיפוק ומדברים הכי פחות שאפשר….

אל תדבר יותר מידי כיוון שהדרוזי הזה עזר המון לישראל במרוקו בירדן וכ'ו במיוחד בקו סינון המים כל הכבוד לאיוב המשך כך

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *