בצעד חריג: הראשל"צ הצטרף כמשיב לעתירה נגד הרב קרים

בעקבות התקדים המסוכן שיצרו שופטי העליון אמש החליט הרה"ר להתייצב בחזית ההגנה על הרבצ"ר המיועד, הרב איל קרים • "מדובר בניסיון לסתום פיות של רבנים. זוהי התקפה על רבני ישראל ותורת ישראל"

סערת בג"ץ: בעקבות ההחלטה השערורייתית של שופטי העליון בעניינו של הרב איל קרים החליט ההראשון לציון והרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, להתייצב בחזית המאבק. בצעד חריג מבקש הרב להצטרף בעצמו כמשיב לעתירת מפלגת מרצ כנגד הרב קרים.

בכתב ההגנה ששיגר הרה"ר נאמר: 1. המבקש הח"מ משמש בתפקיד הראשון לציון הרב הראשי לישראל נשיא בית הדין הרבני הגדול, בתפקידו זה, חש המבקש כי הוא משמש פה לכלל רבני ישראל באשר הם, העותרים מבקשים בעתירתם לסתום את פיותיהם של רבני ישראל, בדרישתם למנוע מרבנים באשר הם להמשיך את מסורת ישראל משך אלפי שנים וללמד תורה לעם ישראל, תורת ישראל איננה יכולה להשתנות, ודאי שרבנים אינם רשאים בשום מצב לשנות אפילו אות מהתורה כפי שנמסרה לנו בהר סיני, בתורה שבכתב ובתורה שבעל פה.

2. אשר על כן, רואה המבקש את עצמו צד להליך ומבקש להגן על חירותם של רבני ישראל למלא את שליחותם התורנית.

3. ומן הכלל אל הפרט, עסקינן בדרישה מרב לחזור בו מדברים שציטט מחומש דברים (כ"א, י' – י"ד) במסגרת הסבר הפרשה לתלמידיו, ברי כי אין מדובר בפסיקה אקטואלית, וברי כי הניסיון ליחס לרבנים היתרים מגונים כפי התמונה המעוותת שהוצגה לציבור, הינו ניסיון עקיף לסתום את פיותיהם של רבנים באמתלות שונות.

4. תורת ישראל ממנה מתקיים עם ישראל אלפי שנים, היא תורת חיים, היא התורה המוסרית ביותר בעולם, היא איננה זקוקה להגנת המבקש ולא להגנתו של איש, רק מכוחה של תורת ישראל אנו יושבים כאן בארצנו, מכוחה שרדנו אלפי שנים. מצופה מאותם עותרים להרפות את ידיהם ולהניח לנו רבני ישראל לקיים וללמד את תורת ישראל, ובכך להמשיך את מסורת קיומו של העם, תקיפה של מי שעוסקים במלאכת קודש זו, כמוה ככריתת הענף עליו יושב עם ישראל כולו.

5. בעתירתם מבקשים העותרים לקבוע תקדים מסוכן לפיו תורת ישראל ניתנת לביקורת, תכניה עלולים להיות מצונזרים בהתאם לרוח הזמן כפי שהוא נראה בעיניהם, אינני מעוניין ואינני רוצה לציין באלו תקופות עמדה תורת ישראל למבחנה של צנזורה, זוהי התקפה על רבני ישראל, וחמור מכך על תורת ישראל, לכך לא יכול בית המשפט הנכבד לתת יד.

6. אני פונה אל בית המשפט בשם כלל רבני ישראל באשר הם, למנוע את הצורך מרבנים להתנצל, להסביר או לפרש דברים אחרת ממה שנכתב בתורת ישראל, רבני ישראל ממלאים נאמנה את שליחותם, יש לחזקם ולעודדם.

7. ברי לי, כי כבוד בית המשפט העליון של מדינת ישראל, מדינת העם היהודי, לא יתן את ידו לפגיעה ברבני ישראל ובתורת ישראל.

8. לאור האמור, בקשתי מבית המשפט לדחות על הסף את העתירה, ולקבוע כי לרבנים ניתנת החירות הן מצד חופש הדת והן מצד החופש הדעת ללמד את תורת ישראל לעם ישראל.
ובאתי על החתום:

יצחק יוסף
ראשון לציון הרב הראשי לישראל
נשיא בית הדין הרבני הגדול

WhatsApp Image 2016-11-22 at 13.46.16

WhatsApp Image 2016-11-22 at 13.46.41

בתןך כך, יו"ר ש"ס ושר הפנים, אריה דרעי, התבטא אף הוא בנושא ואמר: "אם הרב לא היה עונה לשאלות תלמידיו, היה חוטא לתפקידו. הוא אמר להם מה אומרת תורת ישראל. מישהו יכול למחוק את מה שכתוב בתורה?".

בראיון לגל"צ הוסיף דרעי: "השופט ג'ובראן אתמול התפלא, הוא אמר שהוא מכיר את תורת ישראל ויודע שיש בה רק דברים טובים והוא לא מצא כזה דבר. אתה שואל אותי אם מישהו יכול להעלות על דעתו שהרב התכוון לזה? הרי צריך להיות באמת הזוי כדי לחשוב כאלה דברים…בית המשפט ביקש שהוא יבהיר את מה שהוא הבהיר לרמטכ"ל. אוי ואבוי אם הוא יתנצל! חס וחלילה. אנשים יאבדו אמון מוחלט במערכת הזו".

בהמשך התייחס שר הפנים לסוגיית מתווה הכותל ותקף את התנהלות ביהמ"ש והרפורמים בענין. "מדובר במיעוט קטן שלא מצליח להשפיע דרך הקלפי אז הוא מנסה לכפות דברים באמצעות הבג"ץ. זה טירוף מוחלט. אנחנו משקיעים בציבור, משקיעים בבחירות ובסוף קומץ זניח שנכשל בקלפי מוצא דרכים לכפות את דעתו", דברי דרעי.

תיעוד: פעילי 'עוצמה יהודית' מפגינים מול ביתה של נשיאת ביהמ"ש העליון

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *