ריבלין: "טראמפ טרם גיבש עמדה – מציע להמתין בהצהרות"

הנשיא התייחס גם לסערה סביב 'פרשת הצוללות' ואמר כי כי ככל שהוא מכיר את הנפשות הפועלות הרי שההחלטות עד היום התקבלו באופן נכון וראוי • על טראמפ: "אני לא בטוח שגם טראמפ עצמו גיבש את כל העמדות והקווים שלפיהם הוא מבקש לנהל את העולם"

נשיא המדינה ראובן רבילין ששב הלילה מביקור בן 8 ימים בהודו מתייחס לבחירתו של הנשיא האמריקני הנבחר טראמפ ומגדיר אותו כ"חידה בעיני רבים" ומוסיף כי "לא כל העולם הדיפלומטי והפוליטי מכיר אותו בתור מדינאי. יש כאלה ששמעו עליו בתור איש עסקים. יש שקראו עליו ברכילויות, אבל איש לא יודע כיצד ינהל את תקופת נשיאותו".

"לנו כישראלים, שיודעים שהיחסים שלנו עם ארה"ב הם קודם כל יחסים א-מפלגתיים, אין זה חשוב אם הרפובליקנים או הדמוקרטים נמצאים בשלטון – האהבה, האהדה והברית בין ישראל לארה"ב חוצות גבולות והשקפות פוליטיות. אני מציע לכל הפוליטיקאים בישראל להירגע ולחכות. הדברים יכולים להוביל למצב שבו טראמפ ייקלע מבלי צורך להחליט, אולי כאשר אפילו לא צריך להחליט".

את הדברים אמר טראמפ בראיון ל'ידיעות' שמתפרסם הבוקר. הנשיא מזהיר, "עורו לכם כל יודעי דבר, שכן אני לא בטוח שגם טראמפ עצמו גיבש את כל העמדות והקווים שלפיהם הוא מבקש לנהל את העולם, ובוודאי את היחסים עם ישראל, על כל הקשור בקונפליקטים שמחייבים את ארה"ב גם לומר את דברה מפעם לפעם, וגם להגן על ישראל במערכות בינלאומיות שבלי הגנתה אנו יכולים להימצא במים אדירים. לכן אני מציע לכולם להירגע ולהמתין, וכמובן לנסות להשפיע בדרך שלא תביא לידי התנגשות או להעמדתו של טראמפ במצבים מביכים שבהם הוא יצטרך אולי לומר דברים שהוא עדיין לא גיבש את עמדתו עליהם".

בראיון שהעניק הבוקר ל'קול ישראל' התייחס הנשיא לפרשת הצוללות ואמר כי ככל שהוא מכיר את הנפשות הפועלות הרי שההחלטות התקבלו באופן נכון וראוי, "אני בקיא ויודע לגבי הדיונים שמתקיימים זה שנים בכל מה שקשור בנושא הצוללות. אני יכול לומר בבטחה שעד היום כל מה שמדינת ישראל החליטה נתקבל תוך דיונים", אמר הנשיא.

הנשיא נשאל האם לדעתו קיים מצב שישראל תרכוש צוללות בשל אינטרס כזה או אחר והשיב: "ודאי שזה לא סביר. אסור שיתרחש וגם ודאי שלא יתרחש, אלא אם כן מי שבא ודיבר על הנושאים האלה יודע מה הוא מדבר, אין לי ספק שההחלטות מתקבלות בשכל ודעת".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו